Jesień to bardzo aktywny okres jeśli chodzi o ilośc odbywających się konferecji i zjazdów. Firma HSM Polska została Partnerem dwóch takich wydarzeń: XX jubileuszowej konferencji "Kompleksowa Gospodarka Odpadami", która odbyła się w dniach 6-8 września w Białymstoku oraz towarzyszącego targom Pol-Eco-System w Poznaniu Międzynarodowego Kongresu Ochrony Środowiska ENVICON w dniach 10-11 października.
Jubileuszowa, X edycja Konferencji Środowiskowej Interzero odbędzie się w dniach 13-15 września 2023 roku w Krynicy-Zdrój. Wiodącymi tematami obrad i prelekcji będą zagadnienia związane z systemem kaucyjnym oraz dyrektywą SUP. Poruszone zostaną także tematy dotyczące recyklingu i zamykania obiegu tekstyliów, ekomodulacji i projektowania opakowań oraz ekourządzeń wykorzystywanych w Gospodarce Obiegu Zamkniętego.
Nowoczesna poligrafia to dziś znacznie więcej niż sam proces druku. To zaawansowane technologie, automatyzacja, personalizacja, rozwiązania cyfrowe, innowacyjne materiały i systemy, które pozwalają firmom działać szybciej, efektywniej i bardziej elastycznie. Właśnie te obszary znajdą się w centrum uwagi podczas Warsaw Print-Tech Expo 2026, czyli jednego z najważniejszych wydarzeń dla branży poligraficznej w Polsce.
W dniach 7–8 października 2026 roku w EXPO Kraków odbędzie się 14. edycja Międzynarodowych Targów Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO® – największego wydarzenia w Polsce w całości poświęconego branży kompozytów oraz jednego z najważniejszych spotkań sektora w Europie Środkowo-Wschodniej.
Magazynowanie towarów to kluczowy element składowy procesu przepływu produktów pomiędzy poszczególnymi ogniwami współczesnej gospodarki.
O tym jak ważnym zagadnieniem dla systemu gospodarki odpadami jest selektywna zbiórka odpadów, segregacja i recykling nikogo nie trzeba przekonywać. Z najnowszym ujęciem tego tematu, wytycznymi, dobrymi praktykami, efektywnymi technologiami będzie można zapoznać się podczas 10. Międzynarodowej Konferencji „Selektywna zbiórka, segregacja i recykling odpadów”. Wydarzenie odbędzie się w dniach 5-7 lutego br. w Poznaniu.
EXPO Kraków od ponad 5 lat gromadzi gości podczas targów, kongresów, konferencji, festiwali i bankietów. Co dzieje się w obiekcie podczas pandemii? Jakie są plany na przyszłość? Kiedy ruszą pierwsze imprezy i jak będą one wyglądać?
„Zblizamy sie do realizacji naszej wizji papierni niekorzystajacej z paliw kopalnych. Jest to wizja, która towarzyszy nam od dluzszego czasu i która stanowila podstawe naszych decyzji o inwestycjach”
Sukces zaczyna się od spotkań – takimi słowami wicemarszałek województwa kujawsko-pomorskiego Zbigniew Ostrowski otworzył 7. edycję targów INNOFORM®. To wyjątkowe wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz branży narzędziowo – przetwórczej nie tylko w Polsce, ale i w Europie, odbyło się w dniach 4-6 marca w Bydgoskim Centrum Targowo Wystawienniczym.
Nowe przepisy w zakresie gospodarki odpadami, weszły w życie wraz z początkiem 2014 roku. Dzięki nim więcej opakowań ma być powtórnie wykorzystanych i przetworzonych, zgodnie z unijnymi standardami oraz przyczynić się do redukcji szarej strefy.
Ishida, światowy lider w dziedzinie kompleksowych rozwiązań do ważenia, pakowania i kontroli jakości, z przyjemnością informuje o przejęciu szwedzkiej firmy RobotGrader AB, specjalizującej się w zrobotyzowanej automatyzacji procesów.
Polski Pakt Plastikowy na rzecz skutecznego i powszechnego recyklingu mechanicznego. Opublikowano „Klasyfikację opakowań nadających się do recyklingu”[1] – dokument, który zakończy wątpliwości w zakresie poprawnej interpretacji pojęć.
ALPLA wystartowała z ogólnopolską kampanią edukacyjną #rePETujemy, której głównym celem jest zwiększanie świadomości społeczeństwa odnośnie tworzyw sztucznych, związanego z nimi wpływu na środowisko oraz odpowiedniego ich wykorzystywania i recyklingu.
Za nami trzy intensywne dni targów Warsaw Food Expo 2025, które po raz kolejny udowodniły, że branża spożywcza ma ogromny potencjał i potrzebuje przestrzeni do rozwoju. Od 20 do 22 maja hale Ptak Warsaw Expo tętniły życiem – na Food Warsaw Expo 2025 pojawiło się 402 wystawców, ponad 16 100 odwiedzających i niemal nieprzerwane pasmo inspirujących wydarzeń uczyniły z tegorocznej edycji rekordową odsłonę.
Jednym z wyzwań dla polskiej gospodarki staje się konieczność odchodzenia od wysokoemisyjnych źródeł energii i coraz ostrzejsza polityka klimatyczna Unii Europejskiej, do której Polska będzie musiała się dostosować. Oba te wyzwania można połączyć, a środkiem do celu może być budowanie innowacyjnej, neutralnej klimatycznie gospodarki.