Zmniejszenie śladu węglowego jest ogromnym wyzwaniem i celem w branży opakowań i różnych rodzajów materiałów.
Priorytetowymi tematami konferencji będą zagadnienia związane z uwarunkowaniami budowy i funkcjonowania instalacji, termicznym przekształcaniem odpadów i jej miejscu w gospodarce o obiegu zamkniętym.
HSM zorganizował dzień otwarty Technologii Ochrony Środowiska dla firm zajmujących się utylizacją odpadów.
Najnowsza linia technologiczna do produkcji napojów w puszkach w zakładzie PepsiCo w Michrowie już działa na pełnych obrotach.
Współcześnie mamy do wyboru naprawdę wiele sposobów na zaprezentowanie swojego produktu – począwszy od najbardziej popularnej i o największym zasięgu reklamie telewizyjnej i internetowej, poprzez rozmaite środki o średnim zasięgu jak billboardy i ulotki, na gadżetach, takich jak segregatory i teczki ofertowe kończąc. Zobaczmy, jak wykorzystać grupę tych najmniejszych środków, aby osiągnąć wymierne korzyści.
Firmy odpowiedzialne za swój wpływ na środowisko powinny opracować politykę cyrkularności
Spółka Tetra Pak poinformowała w najnowszym Raporcie Zrównoważonego Rozwoju o postępach dotyczących umożliwiania transformacji zrównoważonego rozwoju w całym łańcuchu wartości oraz w trzech głównych obszarach swoich zobowiązań: ochrony żywności, ludzi i przyszłości.
Zapraszamy do udziału w ósmej edycji dorocznej, międzynarodowej konferencji o wykorzystaniu biomasy i odpadów na cele energetyczne - VIII Forum Spalania Biomasy i Odpadów, które odbędzie się 12 czerwca 2019 roku w Chorzowie.
Butelki PET są najpopularniejszymi opakowaniami wykorzystywanymi w przemyśle napojowym.
Inwentaryzacja to pojęcie, które często wywołuje negatywne emocje: kilka dni lub nawet tygodni mrówczej pracy spędzonej z arkuszami spisowymi to dalej smutna rzeczywistość w wielu firmach.
HSM Polska to oddział niemieckiego producenta maszyn i urządzeń z zakresu technologii ochrony środowiska oraz techniki biurowej. To jeden ze światowych liderów w produkcji belownic do odpadów oraz niszczarek dokumentów i cyfrowych nośników danych.
Jak pokazują najnowsze wyniki badań, już 16 % Polaków czyli co siódmy regularnie kupuje już produkty spożywcze w Internecie*. Rośnie zaufanie do branży e-grocery i tempo wzrostu tego rynku, które aktualnie szacuje się na 15-20% rocznie.
Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLECO 2022 zgromadziły w Poznaniu 149 firm z dziewięciu krajów, a także 4490 profesjonalnych zwiedzających. Wystawcy zaprezentowali szeroką gamę produktów, usług i technologicznych nowości, a to wszystko w towarzystwie licznych konferencji, odpowiadających na najbardziej aktualne wyzwania związane z ochroną środowiska, polityką klimatyczną i zrównoważonym rozwojem.
Firma Heisslufttechnik podczas wrześniowych targów FestiwalDruku.pl zaprezentuje na swoim stoisku nową zgrzewarkę do banerów - Leister HEMTEK ST. To szybkie, nieskomplikowane i ekonomiczne rozwiązanie, które podczas warsztatów na stoisku firmy będzie można przetestować osobiście.