Rekordowa liczba 4,5 tys. branżowych specjalistów odwiedziło 8. edycję Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations w poszukiwaniu najbardziej innowacyjnych rozwiązań.
Ubiegły rok był czasem, w którym zapadło kilka kluczowych zmian na rynku elektroodpadów. Dziś każdego z graczy obecnych w tym biznesie, a więc producentów i importerów sprzętu, zakłady przetwarzania, a także organizacje odzysku czeka konieczność podjęcia szeregu ważnych decyzji, dzięki którym będą mogli sprostać wyzwaniom na rok obecny, ale i kolejne lata.
Już po raz drugi firma AREXIM PACKAGING wzięła udział w Targach easyFairs PACKAGING INNOVATIONS - nowych rozwiązań w branży opakowań. Impreza odbyła się w dniach 14-15 marca w Hali EXPO XXI w Warszawie i była to już IV edycja. Wzięła w niej udział rekordowa liczba - 130 polskich i zagranicznych wystawców.
Rekordowa liczba wystawców z Polski i zagranicy, bogaty katalog branżowych nowości, strefa prezentacji technicznych, niezwykły konkurs „Wiatr w żaglach OPTIMISTów” oraz nowa lokalizacja, czyli Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków.
Targi Kielce znów staną się centrum ekologicznych innowacji, gospodarki cyrkularnej i nowoczesnych rozwiązań dla samorządów oraz firm z branży komunalnej. Od 8 do 10 kwietnia odbędą się Targi Ekotech – najważniejsze wydarzenie w Polsce poświęcone gospodarce odpadami i ochronie środowiska. To trzy dni spotkań, inspirujących debat, pokazów technologii i wymiany wiedzy, której wspólnym mianownikiem jest troska o ekologię i zrównoważony rozwój. Wstęp na targi jest bezpłatny po rejestracji.
Prezentacja innowacyjnych rozwiązań od startupów z branży ochrony środowiska, warsztaty tworzenia biodegradowalnych doniczek, testy specjalistycznego pojazdu elektrycznego i wykład o przekształcaniu odpadów w energię - to tylko część wydarzeń zaplanowanych dla samorządów i przedstawicieli branży komunalnej podczas targów Ekotech, od 8 do 10 kwietnia w Targach Kielce. W jubileuszowej 25. edycji wydarzenia wezmą udział wiodące firmy z najnowszymi rozwiązaniami z zakresu recyklingu, ekologii i gospodarowania odpadami. Wstęp na targi jest bezpłatny po rejestracji.
8 października w hali EXPO Kraków odbędzie się IV Konferencja Forum Druku 3D. Wydarzenie to jedyna taka impreza w Polsce poświęcona przemysłowym zastosowaniom technologii drukowania, skanowania i projektowania 3D. Co w tym roku znalazło się w programie konferencji?
Oczy są najważniejszym zmysłem człowieka – dzięki nim poznajemy świat i ludzi, reagujemy na otoczenie i wyrażamy emocje. Wiedzą to dobrze projektanci i producenci opakowań, starając się ich designem wpływać na nasze decyzje zakupowe; śledząc jednocześnie zmiany w nastawieniach rynku i trendy, kształtowane przez młode pokolenia nabywców. Wiedzą również, że to właśnie podczas Targów Packaging Innovations mogą zweryfikować swoje projekty, zaprezentować je szerokiemu gronu profesjonalistów, odwiedzających targi.
Setki czołowych firm z Polski i zagranicy, uznani eksperci, najzdolniejsi młodzi projektanci, goście specjalni oraz tysiące uczestników, poszukujących najlepszych opakowań na rynku i innowacyjnych rozwiązań.
Coraz więcej pracowników przechodzi na emerytury i ważne staje się przekazywanie wiedzy i zachowanie jej w organizacji.
Projekt polskiego systemu depozytowo-kaucyjnego to temat, którym od długiego już czasu żyje cała branża. Budzi on wiele emocji i obaw poszczególnych grup interesariuszy, które narastają w miarę postępu procesu legislacyjnego.
Branża ecommerce rozwija się bardzo szybko. Niezależnie od rodzaju asortymentu, klienci coraz częściej wybierają zakupy online ze względu na oszczędność czasu, pieniędzy i dużo większy wybór produktów. To jednak stawia wyzwania przed sklepami internetowymi, które muszą zadbać o wiele różnych rzeczy, aby zapewnić wysoki poziom obsługi klienta. Jedną z nich jest konieczność dobrego zabezpieczenia wysyłanych paczek, aby nic się nie uszkodziło podczas transportu.
W dniach 15-16 listopada 2010 r., w Warszawie odbędzie się Konferencja „Zarządzanie gospodarką opakowań zwrotnych”, organizowana przez Firmę MOVIDA Conferences.
Największe w drugiej połowie roku targi reklamy i poligrafii, FestiwalDruku.pl, były w 2016 wyjątkową edycją. Blisko 250 wystawców targów stanowi 30% wzrost w stosunku do 2015 r. 90% ubiegłorocznych wystawców zapowiedziało udział w kolejnej edycji. Jak wspominają ostatnie targi, można zobaczyć poniżej.
Tylko do końca lutego 2009 – mega atrakcyjne ceny za powierzchnię i Internet na stoisku za złotówkę!