Firma ALPLA, producent opakowań z tworzyw sztucznych wraz z BillerudKorsnäs, szwedzkim producentem papieru i dostawcą papierowych rozwiązań do pakowania utworzyła spółkę joint venture Paboco (The Paper Bottle Company), której celem jest opracowanie i produkcja papierowej butelki w pełni bio-pochodnej i nadającej się do recyklingu.
W Expo Silesia odbyły się połowie listopada Międzynarodowe Targi Metod i Narzędzi do Wirtualizacji Procesów WIRTOTECHNOLOGIA – autorski projekt centrum, który był świetną okazją do poznania nowych trendów branżowych. Ekspozycja, połączona z targami tworzyw sztucznych RubPlast EXPO oraz targami automatyki i robotyki HAPexpo, zgromadziła w sosnowieckiej hali wystawienniczej ponad 230 firm i blisko cztery tysiące zwiedzających. Hitem tegorocznej wystawy okazała się być piłka wzorowana na kostce Rubika, zaprojektowana przez polskich inżynierów jako gadżet, z myślą o Euro 2012 oraz drukarki 3D wykorzystywane w tworzeniu prototypów i modeli urządzeń użytkowych.
Z roku na rok świadomość zagrożenia środowiska naturalnego rośnie, a wraz z nią także chęć i wiedza na temat celowości selektywnej zbiórki odpadów.
- Już choćby ze względów przeciwpożarowych nie wolno składować drewna poużytkowego na wysypiskach, ani też ze względu na ochronę środowiska spalać w niekontrolowany sposób w zwykłych kotłach – mówił Bogdan Warchoł z firmy Pfleiderer w inauguracyjnym wystąpieniu na pierwszym FORUM DREWNA POUŻYTKOWEGO, które z inicjatywy powermeteings.eu, przy wsparciu firm Kronospan i Silva Recykling, Gospodarzy Honorowych, odbyło się 17-18 kwietnia 2023 w Warszawie. – Drewno poużytkowe, spełniające definicyjne warunki odpadu, którego nie można bezpośrednio wykorzystać ze względu na jego zużycie czy uszkodzenie, powinno jednak podlegać recyklingowi materiałowemu albo zostać unieszkodliwione przez termiczne przekształcenie w energię.
Złote dodatki od zawsze kojarzone są z luksusem. To dlaczego by nie umieścić odrobiny luksusu na etykiecie produktu!? Pozłacana etykieta dodatkowo podniesie prestiż Twojego produktu.
W Polsce marnuje się rocznie 4,8 mln ton żywności. To ogromne obciążenie dla środowiska, m.in. w zakresie emisji CO2. Zjawisko to można ograniczyć poprzez edukację, zmianę nawyków oraz rozsądne stosowanie nowoczesnych opakowań.
Najnowsza linia technologiczna do produkcji napojów w puszkach w zakładzie PepsiCo w Michrowie już działa na pełnych obrotach.
Do 6 września potrwają konsultacje publiczne projektu ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi. Reprezentowane przez Fundację RECAL środowisko przedsiębiorców opakowań aluminiowych pozytywnie odbiera uwzględnienie w projekcie ustawy o ROP zasady ekomodulacji stawek oraz możliwość organizowania zbiórki opakowań poza systemem gminnym gospodarowania odpadami komunalnymi.
Nowy zakład produkcyjny zostanie wybudowany w Ulianowsku. Z tego miejsca, położonego centralnie w Rosji, Jokey będzie miał jeszcze lepszą możliwość do obsługi rynku rosyjskiego i rozbudowy swojej przodującej pozycji rynkowej.
Według badań przeprowadzonych przez GlobalWebIndex 64% konsumentów uważa, że opakowanie ekologiczne to takie, które można poddać recyklingowi. Puszki aluminiowe można przetwarzać w nieskończoność, oszczędzając tym samym energię i surowce. Aby tak się stało, trzeba jednak zacząć od selektywnej zbiórki.
Jeśli nie zaczniemy segregować, zbierać i przetwarzać większych niż obecnie ilości odpadów z tworzyw sztucznych, już w 2024 roku nie będziemy osiągać określonych przez prawo poziomów recyklingu. Oznaczać to będzie m.in. wysokie opłaty dla tysięcy producentów wprowadzających produkty w opakowaniach na rynek. Koniec końców, koszty te zostaną przeniesione na konsumentów.
Konferencja „Eksploatacja i rekultywacja składowisk odpadów” to niemal od trzech dekad przestrzeń transferu wiedzy i wymiany doświadczeń pomiędzy osobami zajmującymi się eksploatacją składowisk odpadów a światem nauki i biznesu. Tegoroczne spotkanie odbędzie się w ciekawym momencie wejścia w życie zmian Ustawy z 20 lipca 2018 roku o odpadach i niektórych innych ustaw.
Europejski Zielony Ład jest potrzebnym i ambitnym programem, na którym skorzystać mogą wszyscy mieszkańcy kontynentu. Warunkiem jego skutecznego wprowadzenia w życie jest uwzględnienie wiedzy naukowej, możliwości technologicznych oraz zdolności produkcyjnych firm - przekonuje stowarzyszenie Natureef.
Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLECO 2022 zgromadziły w Poznaniu 149 firm z dziewięciu krajów, a także 4490 profesjonalnych zwiedzających. Wystawcy zaprezentowali szeroką gamę produktów, usług i technologicznych nowości, a to wszystko w towarzystwie licznych konferencji, odpowiadających na najbardziej aktualne wyzwania związane z ochroną środowiska, polityką klimatyczną i zrównoważonym rozwojem.
Należąca do międzynarodowej grupy Chesapeake, białostocka drukarnia poszukuje kolejnych specjalistów do pracy. Planowany wzrost zatrudnienia wynika zarówno z faktu częściowego przeniesienia produkcji z zagranicznych zakładów grupy do Białegostoku, jak też nowych inwestycji zwiększających moce produkcyjne spółki.