W Expo Silesia odbyły się połowie listopada Międzynarodowe Targi Metod i Narzędzi do Wirtualizacji Procesów WIRTOTECHNOLOGIA – autorski projekt centrum, który był świetną okazją do poznania nowych trendów branżowych. Ekspozycja, połączona z targami tworzyw sztucznych RubPlast EXPO oraz targami automatyki i robotyki HAPexpo, zgromadziła w sosnowieckiej hali wystawienniczej ponad 230 firm i blisko cztery tysiące zwiedzających. Hitem tegorocznej wystawy okazała się być piłka wzorowana na kostce Rubika, zaprojektowana przez polskich inżynierów jako gadżet, z myślą o Euro 2012 oraz drukarki 3D wykorzystywane w tworzeniu prototypów i modeli urządzeń użytkowych.
Branża przetwórcza reaguje na zmiany geopolityczne oraz trendy światowe. Firmy z całego świata szukają nowych łańcuchów dostaw i rozwiązań, które pozwolą na podbicie nowych rynków zbytu. Jedną z takich okazji są organizowane w Kielcach Targi PLASTPOL, które w tym roku odbędą się 23 maja. To okazja dla Polski i krajów myślących poważnie o rynku europejskim.
Ogólnopolska Kampania Edukacyjna #rePETujemy prowadzona przez firmę ALPLA Polska zdobyła dwa wyróżnienia PR Wings w kategoriach Public Affairs i Lobbying oraz ESG i CSR – odpowiedzialność społeczna, środowiskowa i ład korporacyjny. To kolejny sukces projektu, który po wdrożeniu polskiego pilotażu, został już zaadaptowany na kolejnych 6 zagranicznych rynkach producenta. Za jej opracowanie oraz realizację odpowiada agencja komunikacji Catchers.
Z opublikowanych 9 marca 2009 r. na targach branżowych Anuga badań przeprowadzonych wśród konsumentów wynika, że 86% z nich poddaje recyklingowi zużyte materiały szklane, zaś ponad 80% uważa, że odpadom pochodzącym z gospodarstw domowych nie poświęca się
Badania pokazują, że w większości przypadków produkcja, używanie i ponowne przetwarzanie tworzyw sztucznych przy uwzględnieniu całego cyklu ich życia, generuje znacznie mniejsze emisje CO2 i pozostałych gazów cieplarnianych niż jakikolwiek inny materiał alternatywny. Odpowiednie, odpowiedzialne użytkowanie i przetwarzanie tworzyw sztucznych jest kluczowym elementem budowania neutralności klimatycznej.
Nowy rok zaczniemy z przytupem — jako partner 9. już edycji Międzynarodowej Konferencji Selektywna zbiórka, segregacja i recykling odpadów, która odbędzie się w dniach 24-26 stycznia 2018 r. w Łodzi.
Zakończonej właśnie 4. edycji Coke Live Music Festival po raz pierwszy towarzyszyła szeroko zakrojona akcja ekologiczna. Miała ona na celu zachęcenie młodych ludzi uczestniczących w imprezie do zbierania zużytych opakowań i oddawania ich do recyklingu.
Nowe przepisy w zakresie gospodarki odpadami, weszły w życie wraz z początkiem 2014 roku. Dzięki nim więcej opakowań ma być powtórnie wykorzystanych i przetworzonych, zgodnie z unijnymi standardami oraz przyczynić się do redukcji szarej strefy.
Firma Ball Packaging Europe – producent innowacyjnych puszek do napojów, wprowadza w Europie nową technologię nadruku puszek. Dzięki możliwości zróżnicowania wzorów puszek w pojedynczej partii produkcyjnej, producenci napojów zyskują dodatkowe narzędzie do prowadzenia działań marketingowych.
Wystawcy prezentujący swoje innowacyjne produkty, usługi i rozwiązania zostali docenieni przez jury i otrzymali tytuł laureata w konkursie o Złoty Medal Grupy MTP. Cechą wspólną wyróżnionych produktów jest innowacyjność, nowoczesność i niezawodność. Nagrodzonych będzie można zobaczyć w Poznaniu w dniach 17-19 października podczas Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POLECO.
Już za niecałe dwa tygodnie - 31.05 i 01.06.2022 r. w EXPO XXI Warszawa - spotkamy się podczas 14. edycji Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations!
Maszyny od ponad 500 firm zajmą wszystkie 7 hal wystawienniczych Targów Kielce. Targi przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy PLASTPOL wracają do przedpandemicznej formy. Również po trzech latach do kieleckich targów wracają firmy z Azji. Swoje oferty zaprezentują firmy m. in. z Chin, Tajwanu i Japonii. Ostatnio targi PLASTPOL taką skalę osiągnęły podczas edycji w 2019 roku.
Wystartowała rekrutacja do Ogólnopolskiego Programu Edukacji Ekologicznej #rePETujemy skierowanego do świetlic szkolnych i uczęszczających do nich uczniów klas I-III szkół podstawowych.
Ekologiczne aspekty logistyki stopniowo przebijają się do naszej świadomości, nadal jednak wielu przedsiębiorców nie zauważa jej wartości w ostatecznym bilansie kosztów ponoszonych przez firmy.
Ministerstwo Środowiska oraz Ministerstwo Gospodarki udzieliły honorowego patronatu konferencji LOGISTYKA ODZYSKU. Na pierwszej w Polsce konferencji podejmującej zagadnienia nowych trendów w logistyce (logistyka odzysku i ekologistyka) zostaną poruszone m.in. takie tematy, jak znaczenie logistyki w systemie zagospodarowania odpadów, rozwijanie sektora recyklingu i tworzenie wartości dodanej z odzysku w sieciach dostaw oraz propagowanie społeczeństwa recyklingu.