W dniach 7-8 czerwca 2022 r. w warszawskim centrum konferencyjnym Airport Hotel Okęcie odbędzie się konferencja „Design for Recycling”. Wydarzenie, organizowane przez lidera branży opakowaniowej – firmę ALPLA, skierowane jest do osób zawodowo związanych z sektorami przemysłu chemicznego, kosmetycznego i spożywczego.
Z przyjemnością informujemy, że Rada Polskiej Izby Ekologii ogłosiła 24. edycję Konkursu „Ekolaury Polskiej Izby Ekologii 2025”.
Już od 10 do 11 kwietnia w Targach Kielce odbędzie się kolejna 24. edycja Targów Ekotech - miejsce spotkań przedstawicieli samorządów, pracowników administracji publicznej z wydziałów zajmujących się gospodarką komunalną oraz wiodących firm z tego sektora.
Ishida wprowadza na rynek najwyższej klasy system kontroli rentgenowskiej, wyposażony w nowy czujnik i udoskonaloną technologię przetwarzania obrazu, pozwalające osiągnąć najwyższy poziom czułości wykrywania.
Inżynierowie, projektanci i producenci opakowań nie przestają pracować nad rozwiązaniami wpisującymi się w założenia gospodarki obiegu zamkniętego. Wysoki koszt kapitału i niższy popyt może jednak stanowić problemem dla producentów planujących inwestycje – zauważają eksperci NATUREEF – stowarzyszenia skupiającego firmy i ekspertów z branży opakowaniowej, recyklingowej i spożywczej.
Busch Vacuum Solutions zaprezentuje swoje najnowsze osiągnięcia w technologii próżniowej podczas 6. edycji Międzynarodowych Targów Technologii Spożywczych, które odbędą się w dniach 26-28 listopada 2024 r. w Ptak Warsaw Expo w Nadrzynie.
Jak co roku, podczas Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL w Targach Kielce odbędzie się konkurs OMNIPLAST. Wydarzenie od lat popularyzuje wiedzę dotyczącą tworzyw sztucznych i technologii ich przetwórstwa.
Klimat i środowisko to słowa, które w ciągu ostatnich kilku lat są odmieniane przez wszystkie przypadki. Międzynarodowy Kongres Ochrony Środowiska ENVICON jest z pewnością jednym z największych i najbardziej rozpoznawalnych wydarzeń gdzie pokazana zostanie bliska perspektywa i przewidywane scenariusze zdarzeń dla gospodarki komunalnej. Podczas kongresu wskazywane są kierunki, w których będzie zmierzała branża.
Portal cng.auto.pl i Fundacja Green Fuel organizują na Międzynarodowych Targach Poznańskich wystawę "Strefa Metanu". Ekspozycję specjalną będzie można zwiedzać w dniach 27-30.10.2015 w Miasteczku Ekologicznym w ramach targów POL-ECO-SYSTEM, które są największą ekologiczną wystawą w Polsce.
DS Smith, wiodący dostawca przyjaznych środowisku rozwiązań opakowaniowych, oraz Coca Cola HBC nawiązały współpracę, dzięki której plastikowe wielopaki butelek o pojemności 1,5 litra zostaną zastąpione kartonowymi uchwytami. Nowe rozwiązanie zastępujące jednorazowe plastikowe opakowania zostanie wprowadzone do supermarketów w Austrii we wrześniu 2023 r.
Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLECO 2022 zgromadziły w Poznaniu 149 firm z dziewięciu krajów, a także 4490 profesjonalnych zwiedzających. Wystawcy zaprezentowali szeroką gamę produktów, usług i technologicznych nowości, a to wszystko w towarzystwie licznych konferencji, odpowiadających na najbardziej aktualne wyzwania związane z ochroną środowiska, polityką klimatyczną i zrównoważonym rozwojem.
O tym, jak ważny jest kontakt pomiędzy przedsiębiorcami działającymi w tej samej branży doskonale wiedzą producenci i dostawcy, którzy spotkali się podczas drugiej edycji targów PCI Days w warszawskim Centrum EXPO XXI. 8 i 9 września uwaga ponad 1200 Odwiedzających skupiła się wokół 100 firm prezentujących swoje usługi i produkty.
27-29 września 2022 w sercu polskiej doliny narzędziowej – Bydgoszczy – odbyła się 5. już edycja jedynych w Polsce targów narzędziowo-przetwórczych INNOFORM®, skupiających oferentów i decydentów branży. W Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym spotkali się producenci i dystrybutorzy obrabiarek, narzędzi specjalnych i skrawających, form wtryskowych, specjalistycznego oprogramowania, firmy zajmujące się modelowaniem, wizualizacją i symulacją procesu wtryskiwania, automatyzacją i robotyzacją produkcji, przetwórcy tworzyw sztucznych i przedstawiciele wielu innych branż.
Już 500 wystawców zgłosiło swój udział w tegorocznej 26. edycji Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL. Tegoroczne wydarzenie zapowiada się jako ważny punkt całej branży, nie tylko w Polsce, ale i na świecie.
Trwa realizacja działań w ramach projektu „Rozwój technologii wytwarzania kompozycji polimerowych z recyklatem gumy oponowej w kierunku poszukiwania nowych produktów”.