Polacy nie chcą wracać do biur, a możliwość wykonywania obowiązków służbowych z domu nie jest już benefitem – lecz koniecznością. Powrót do pracy stacjonarnej w pełnym wymiarze może prowadzić do pogorszenia pozycji firmy na rynku pracy. Zmiany w organizacji współpracy możemy dostrzec na wielu etapach - od planów wynajęcia mniejszych przestrzeni biurowych, w których zaplanowane są hot deski po aktualizacje prawne.
Ponad 7 tysięcy metrów kwadratowych oferty wystawienniczej – tak w siłę rosną zbliżające się targi POLECO, kluczowe wydarzenie dla branży ochrony środowiska i gospodarki komunalnej. Tegoroczna oferta wystawców i prezentowane innowacje powinny zainteresować nie tylko przedsiębiorstwa gospodarki komunalnej, organizacje odzysku, zakłady przetwarzania i zagospodarowania odpadów, ale także zarządzających odpadami FMCG. W programie targów pojawią się nowe wydarzenia, które skierowane są do szerokiego grona odbiorców i wpisujące się w rynkowe trendy.
Merytoryczne konferencje i techniczne warsztaty, specjalne branżowe strefy, pokazy nowych maszyn i robotów – to wszystko czekać będzie na gości targowych w dniach 26-28 września podczas Targów Taropak. Warto przyjechać do Poznania!
Ten rok jest dla nas wyjątkowy, ponieważ mija 15 lat odkąd rozpoczęliśmy nasze działania na rzecz współpracy firm z branży narzędziowej i przetwórstwa tworzyw polimerowych, recyklerów oraz szeregu instytucji okołobiznesowych, w tym uczelni i jednostek badawczo-rozwojowych.
Gospodarka obiegu zamkniętego to temat, który nie schodzi z ust osób zawodowo związanych z przemysłem. Nie inaczej będzie podczas zbliżających się Międzynarodowych Targów Kooperacyjnych Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM®, które w dniach 3-5 marca 2020 odbędą się w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym. Circular economy nie jest pojęciem nowym, jednak w ostatnim czasie nabrało szczególnego znaczenia.
Butelki wykonane z tworzywa PET mogą być poddane recyklingowi i wykorzystane powtórnie - to obecnie jeden z najskuteczniejszych i efektywnych środowiskowo sposobów gospodarowania odpadami z tworzyw sztucznych. Wejście od 2025 roku systemu kaucyjnego dodatkowo zapewni czysty gatunkowo surowiec wtórny jakim są postkonsumenckie butelki napojowe PET.
Po raz kolejny firma HSM Polska była partnerem XXI Międzynarodowego Kongresu Ochrony Środowiska ENVICON Environment 2017, który odbywał się w Poznaniu w dniach 16-17 października, poprzedzając rozpoczęcie targów Pol-Eco-System.
Ser bałkański, kaszkawał i do grillowania. Mleczarnia Crailsheim-Dinkelsbühl przetwarza codziennie 427 000 litrów mleka surowego podczas produkcji tych pysznych specjałów. System próżniowy firmy Busch Vacuum Solutions skrócił czas cyklu i zwiększył stabilność produkcji.
Targi PLASTPOL są środkowoeuropejskim liderem imprez branży przetwórstwa tworzyw sztucznych i obowiązkowym punktem w kalendarzu wielu krajowych i światowych koncernów. Nie inaczej jest w tym roku. Targi odwiedziło prawie 400 firm z 26 krajów świata, zajmując niemal 10 tys. m.kw. powierzchni wystawienniczej.
3 czerwca w Poznaniu podczas otwarcia targów ITM miało miejsce uroczyste wręczenie medali i wyróżnień w konkursie Lider Usług Targowych.
Najnowocześniejsze wtryskarki i wytłaczarki, najnowsze surowce i usługi z całego świata, dyskusje o wyzwaniach czekających branżę przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy już od 21 do 24 maja w Targach Kielce. Warto już teraz zarejestrować swój udział, kupić bilet na stronie plastpol.com i poznać rozwiązania, które mogą zrewolucjonizować prace przedsiębiorstw.
Niemiecki magazyn biznesowy WirtschaftsWoche przyznał firmie Busch Vacuum Solutions tytuł lidera rynkowego światowego 2024.
Maszyny od ponad 500 firm zajmą wszystkie 7 hal wystawienniczych Targów Kielce. Targi przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy PLASTPOL wracają do przedpandemicznej formy. Również po trzech latach do kieleckich targów wracają firmy z Azji. Swoje oferty zaprezentują firmy m. in. z Chin, Tajwanu i Japonii. Ostatnio targi PLASTPOL taką skalę osiągnęły podczas edycji w 2019 roku.
Nowe przepisy w zakresie gospodarki odpadami, weszły w życie wraz z początkiem 2014 roku. Dzięki nim więcej opakowań ma być powtórnie wykorzystanych i przetworzonych, zgodnie z unijnymi standardami oraz przyczynić się do redukcji szarej strefy.
Nowoczesne technologie, materiały i maszyny, a także produkty przemysłu gumowego i przetwórstwa tworzyw sztucznych będzie można oglądać podczas Targów Przemysłu Gumowego i Tworzyw Sztucznych RubPlast EXPO. Wystawa rozpoczyna się już 24 września w Centrum