opakowania

Szanowny Użytkowniku,

Zanim zaakceptujesz pliki "cookies" lub zamkniesz to okno, prosimy Cię o zapoznanie się z poniższymi informacjami. Prosimy o dobrowolne wyrażenie zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz udostępniamy informacje dotyczące plików "cookies" oraz przetwarzania Twoich danych osobowych. Poprzez kliknięcie przycisku "Akceptuję wszystkie" wyrażasz zgodę na przedstawione poniżej warunki. Masz również możliwość odmówienia zgody lub ograniczenia jej zakresu.

1. Wyrażenie Zgody.

Jeśli wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych Zaufanych Partnerów, które udostępniasz w historii przeglądania stron internetowych i aplikacji w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i aplikacjach w celu określenia Twoich potencjalnych zainteresowań w celu dostosowania reklamy i oferty), w tym umieszczanie znaczników internetowych (plików "cookies" itp.) na Twoich urządzeniach oraz odczytywanie takich znaczników, proszę kliknij przycisk „Akceptuję wszystkie”.

Jeśli nie chcesz wyrazić zgody lub chcesz ograniczyć jej zakres, proszę kliknij „Zarządzaj zgodami”.

Wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Możesz zmieniać zakres zgody, w tym również wycofać ją w pełni, poprzez kliknięcie przycisku „Zarządzaj zgodami”.




Wynik wyszukiwania

 
Napoje Pepsi oraz Mirinda w butelkach pochodzących w 100% z recyklingu zdjęcie

Napoje Pepsi oraz Mirinda w butelkach pochodzących w 100% z recyklingu

Pierwsze partie napojów Pepsi oraz Mirinda rozlewane do butelek wykonanych w 100% z przetworzonego plastiku (rPET) opuszczają polskie zakłady produkcyjne PepsiCo w Michrowie i Żninie. Napoje w nowych opakowaniach będą pojawiać się sukcesywnie na sklepowych półkach jeszcze w grudniu 2021 r. Tym samym Pepsi staje się pierwszą tak dużą marką napojów gazowanych na polskim rynku dostępną w plastikowych butelkach pochodzących wyłącznie z recyklingu. W ten sposób firma przyczynia się do realizacji założeń gospodarki obiegu zamkniętego, w której surowce mogą być wykorzystywane wielokrotnie. To kolejny ważny krok do realizacji wizji świata PepsiCo, w którym plastik nigdy nie stanie się odpadem, a jednocześnie spełnienie przez firmę złożonego pod koniec 2020 roku zobowiązania.  

Czytaj więcej

 
Reloop: opóźnienia w implementacji „dyrektywy plastikowej” będą miały konsekwencje zdjęcie

Reloop: opóźnienia w implementacji „dyrektywy plastikowej” będą miały konsekwencje

Od 3 lipca obowiązuje europejska dyrektywa Single Use Plastic (SUP), mająca na celu wycofanie niektórych produktów jednorazowych, wykonanych z tworzyw sztucznych. Polska, która od 2 lat nie przygotowała się do wdrożenia unijnych przepisów, musi liczyć się z reperkusjami.

Czytaj więcej

 
Coraz więcej inicjatyw na rzecz zmniejszenia zanieczyszczenia plastikiem. Branża opakowaniowa szuka alternatyw dla tego surowca zdjęcie

Coraz więcej inicjatyw na rzecz zmniejszenia zanieczyszczenia plastikiem. Branża opakowaniowa szuka alternatyw dla tego surowca

Odpady opakowaniowe stanowią potężny problem dla środowiska, a ich ilość rośnie wraz ze wzrostem konsumpcji oraz popularności internetowego handlu. Na walkę z problematycznym plastikiem i odpadami opakowaniowymi z tworzyw sztucznych nakierowanych jest jednak coraz więcej inicjatyw na forum UE i ONZ, w tym m.in. unijna dyrektywa w sprawie opakowań i odpadów opakowaniowych (PPWR), która ma przybliżyć kraje członkowskie do wdrożenia GOZ, czy porozumienie End Plastic Pollution, sygnowane przez 175 państw świata.

Czytaj więcej

 
Pakowanie jeszcze dokładniejsze: Ishida udoskonala konstrukcję linii Flex Gradera zdjęcie

Pakowanie jeszcze dokładniejsze: Ishida udoskonala konstrukcję linii Flex Gradera

Ishida Europe udoskonaliła wiodącą na rynku linię Flex Grader przeznaczoną dla świeżego drobiu, mięsa i owoców morza i jednocześnie wprowadziła nową platformę ważącą o wysokiej dokładności, która umożliwia dokładniejsze sortowanie i poprawia ogólną efektywność sprzętu (OEE).

Czytaj więcej

 
Nowy numer kwartalnika "Ważenie, Dozowanie, Pakowanie" (2/2018) zdjęcie

Nowy numer kwartalnika "Ważenie, Dozowanie, Pakowanie" (2/2018)

Nowy numer kwartalnika "Ważenie, Dozowanie, Pakowanie" (2/2018)

Czytaj więcej

 
Systemy magazynowe: bez pojemników ani rusz zdjęcie

Systemy magazynowe: bez pojemników ani rusz

Magazynowanie towarów to kluczowy element składowy procesu przepływu produktów pomiędzy poszczególnymi ogniwami współczesnej gospodarki.

Czytaj więcej

 

Wspieranie eksportu w Polsce

Polityka proeksportowa Polski od wielu lat jest mocno krytykowana przez środowisko eksporterów. Ocena skuteczności instrumentów pomocowych oferowanych do niedawna przedsiębiorcom była głównie negatywna, firmy wskazywały niską skuteczność pomocy z punktu w

Czytaj więcej

 
Nowe opakowanie refillowe od ALPLA zdjęcie

Nowe opakowanie refillowe od ALPLA

ALPLA stworzyła miniaturowe pojemniki na koncentraty domowych środków czystości. Rozwiązanie to, pod względem ekologicznym i ekonomicznym, wyznacza nowe trendy w branży opakowaniowej.

Czytaj więcej

 
Kram S.A. na Polskiej Wystawie Gospodarczej zdjęcie

Kram S.A. na Polskiej Wystawie Gospodarczej

16 stycznia w Stalowej Woli odbyła się Polska Wystawa Gospodarcza, której głównym gościem był prezydent RP Andrzej Duda. To wyjątkowe przedsięwzięcie wystawiennicze, nawiązujące do tradycji Powszechnych Wystaw Krajowych, które odbywały się we Lwowie, Krakowie, a ostatnia w 1929 roku w Poznaniu, powstało z inicjatywy Prezydenta, jako wyraz uznania dla dorobku najlepszych polskich przedsiębiorstw oraz ich wkładu w rozwój polskiej gospodarki. Blisko 70 firm z całego kraju prezentowało w Stalowej Woli swoje produkty i usługi, które wyróżniają się innowacyjnością, nowoczesnymi rozwiązanymi, ale również nawiązują do tradycji polskich producentów.

Czytaj więcej

 
Niewłaściwe opakowania mogą spowodować opóźnienie w dostawie prezentów świątecznych kupionych przez Internet zdjęcie

Niewłaściwe opakowania mogą spowodować opóźnienie w dostawie prezentów świątecznych kupionych przez Internet

Z nowego badania zleconego przez DS Smith wynika, że w tym roku przez Internet zostanie dostarczonych dodatkowe 2 miliony prezentów bożonarodzeniowych. Wynika to z tego, że pomimo wpływu pandemii COVID-19 staramy się zachować świąteczny nastrój. Według badania przeciętny Polak w te święta kupi przez Internet średnio nawet do 10 prezentów.

Czytaj więcej

 
Recykling PET - Ratujmy naszą przyszłość zdjęcie

Recykling PET - Ratujmy naszą przyszłość

„Od lat 60-tych XX w. światowa produkcja tworzyw sztucznych wzrosła dwudziestokrotnie, osiągając 322 mln t w 2015 r.

Czytaj więcej

 
Kampania „Zdrowo w szkle” Backgrounder zdjęcie

Kampania „Zdrowo w szkle” Backgrounder

„Zdrowo w szkle” to kampania edukacyjna, będąca wspólnym przedsięwzięciem firmy ZUH Robico, oferującej Zimne Mleko w szklanej butelce, oraz O-I, największego na świecie dostawcy opakowań szklanych. Celem kampanii jest uświadomienie zarówno konsumentom jak i producentom, walorów zdrowotnych i smakowych produktów żywnościowych w opakowaniach szklanych, a także ich pozytywnego wpływu na środowisko naturalne.

Czytaj więcej

 

Teraz albo nigdy! Czas na wdrożenie ekologicznych pomysłów do asortymentu i komunikacji z klientami

Jeszcze kilka lat temu dla osoby podążającej za trendami było nie do pomyślenia, by pójść na zakupy z materiałową torbą czy pić przefiltrowaną wodę z kranu zamiast butelkowanej, oznaczonej etykietą znanej marki. Dziś tendencja jest odwrotna. Osoby medialne promują ekologię i wyznaczają nową, zgodną z naturą ścieżkę dla swoich fanów. Zmiana podejścia do ochrony środowiska nieuchronnie prowadzi zaś do zmiany oczekiwań i potrzeb klientów w zakresie produktów codziennego użytku. Jest to jasny sygnał dla przedsiębiorców - czas na zwrot w kierunku ekologii.

Czytaj więcej

 
Opakowania z tworzyw sztucznych – idealne rozwiązanie dla każdej branży   zdjęcie

Opakowania z tworzyw sztucznych – idealne rozwiązanie dla każdej branży

Opakowania z tworzyw sztucznych są wykorzystywane niemalże w każdej branży ze względu na niewielką wagę, uniwersalność oraz praktyczność. Jakie są zalety opakowań z tworzyw sztucznych? Dlaczego recykling pełni tak istotną funkcję? Przeczytaj poniższy artykuł i spójrz na problem z szerszej perspektywy.

Czytaj więcej

 

Edukujmy i korzystajmy z rozwiązań, które działają – Instytut ESG za segregacją butelek szklanych jednorazowego użytku w systemach gminnych

Prawie 90 proc. Polaków segreguje jednorazowe szklane butelki wrzucając je do zielonego pojemnika w ramach gminnych systemów odbioru frakcji szklanej. Sprawnie działa też odbiór butelek zwrotnych, np. po wodzie lub piwie, pozwalając na ponowne zagospodarowanie ponad 70% takich opakowań. Instytut ESG jest za systemem kaucyjnym dla butelek plastikowych,  których odzyskuje się niewiele – dla konsumentów i samych sklepów, dodatkowe obowiązki nie przysporzą takich problemów, jak gabarytowe szkło. Te powinny być pozyskiwane jak dotychczas – z systemów gminnych.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 544