Sektor papierniczy w Polsce jest prawie w całości sprywatyzowany. Przeszedł on poważną restrukturyzację, przede wszystkim dzięki wsparciu inwestorów branżowych z zagranicy. Obecnie większość firm to przedsiębiorstwa bardzo duże, nowoczesne, które w ostat
Propagowanie społeczeństwa recyklingu, rozwijanie sektora recyklingu oraz tworzenie wartości dodanej z odzysku w sieciach dostaw. Te oraz wiele innych tematów zostanie poruszonych na pierwszej w Polsce konferencji, podejmującej zagadnienia nowych trendów
Chociaż w logistyce, transporcie, spedycji i magazynowaniu towarów wciąż najczęściej stosuje się jednorazowe opakowania i pojemniki, to ich usuwanie i utylizacja w dalszym ciągu jest dla konsumentów kwestią sprawiającą wiele kłopotu.
Gospodarstwa domowe odzyskują obecnie ponad dwie trzecie opakowań szklanych. Zgodnie z najnowszymi danymi stowarzyszenia FEVE (Europejska Federacja Producentów Opakowań Szklanych) ilość poddawanego recyklingowi szkła z gospodarstw domowych wzrosła w Europie do nowego najwyższego
Blisko 500 wystawców z 24 krajów świata, 13.000 metrów kwadratowych oraz 63.000 targowych gości, którzy odwiedzili ekspozycję to bilans 30-stej, jubileuszowej edycji Międzynarodowych Targów Techniki Pakowania i Etykietowania TAROPAK, które odbyły się w dniach 26-29 września 2016 w Poznaniu. Targom TAROPAK po raz pierwszy towarzyszyły Targi Logistyki, Magazynowania i Transportu LOGIPAK.
Spółka Ball Packaging Europe zainwestuje blisko 5 milionów euro w działania na rzecz ochrony środowiska w Europie.
W dniach 14-15 czerwca 2016 r. odbyła się VI Międzynarodowa Konferencja Logistyka Odzysku – Opakowania. Konferencja jest wydarzeniem cyklicznym. Tematem wiodącym szóstej edycji konferencji był „Odzysk i recykling odpadów opakowaniowych w Polsce – aspekty prawne, ekonomiczne i organizacyjne”.
Dzisiaj Program REKARTON ogłosił wyniki swojej działalności za 2011 r.
Sprzedaż zrealizowana spółki BIOERG SA w IV kwartale 2011 wyniosła 202 tys. zł., podczas gdy w tym samym okresie 2010 r. było to jedynie 67 tys. zł. Spółka wypracowała też zysk netto za cały 2011 r. w wysokości 196 tys. zł., gdzie rok wcześniej wyniósł on zaledwie 9 tys. zł.
Podczas najbliższych Międzynarodowych Targów Technologii Spożywczych Polagra-Tech oraz Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska Poleko w Poznaniu, firma HSM Polska zaprezentuje, po raz pierwszy w swojej ofercie w Polsce, uniwersalną prasę odwadniającą do recyklingu opakowań jednorazowych PÜHLER - HSM typ URP.
Za nami VI Międzynarodowe Forum Naukowo-Gospodarcze CHEMIKA EXPO 2104, które odbyło się w dniach 23-24.października 2014 r. w Szczecinie.
Dzień wcześniej niż zwykle wystawcy i odwiedzający udają się na targi Brau Beviale do Norymbergii.
Udział w tegorocznym TAROPAKU zapowiedziało ponad 750 firm z 33 krajów z całego świata! Zmiana oblicza współczesnego biznesu opartego na nowych technologiach i komunikacji internetowej powoduje, że zmieniają się również targi. Tworzą one coraz doskonalsz
W związku z ciągle rosnącymi wymaganiami klientów, dotyczącymi jakości otrzymywanych wyrobów, obserwuje się olbrzymi skok rozwoju techniki oraz technologii.