Plast-Box S.A., jeden z liderów produkcji opakowań z tworzyw sztucznych, sprzedający swoje produkty do większości krajów w Europie, zdecydował się na zmianę znaku firmowego. Wraz z odnowieniem logo został odświeżony cały system identyfikacji wizualnej spółki.
Gdy drzwi targów FMB zostaną ponownie otworzone w centrum wystawowym Bad Salzuflen 5 listopada br. organizator tego wydarzenia - firma Clarion Events Deutschland - będzie w tym samym czasie świętowała rocznicę dziesiątej wystawy z rzędu.
Na tegorocznych targach FMB skupiających dostawców z dziedziny inżynierii mechanicznej, rozpoczynających się 5. listopada 2014 w Bad Salzuflen Exhibition Centre, szczególnie licznie będą reprezentowane firmy specjalizujące się w zakresie technologii pomiarów i testowania.
W dniach 24–26 września 2025 roku Poznań stanie się centrum branży opakowaniowej. Targi TAROPAK, organizowane równolegle z Targami POLAGRA, to wydarzenie poświęcone technologiom pakowania i etykietowania. To przestrzeń, w której spotykają się producenci, dostawcy i użytkownicy opakowań reprezentujący najważniejsze sektory przemysłu.
Czy wiesz, że hermetyczne pakowanie może przedłużyć świeżość żywności nawet pięciokrotnie? Ta rewolucyjna metoda, polegająca na usunięciu powietrza i szczelnym zamknięciu opakowania, nie tylko chroni produkty przed bakteriami, ale także zachowuje ich smak i wartości odżywcze na długie miesiące. W artykule odkryjesz, dlaczego pakowanie próżniowe podbija nie tylko branżę spożywczą, ale także przemysł tekstylny, farmaceutyczny i elektronikę. Przeanalizujemy zalety – od redukcji marnowania jedzenia po oszczędność miejsca w magazynach – ale nie pominiemy też wyzwań, takich jak koszty sprzętu czy ograniczenia dla delikatnych produktów. Poznaj nowoczesne rozwiązania, które zmieniają reguły przechowywania!
Już od kilku lat wprowadza się coraz więcej ekologicznych rozwiązań, które mają na celu ochronę naturalnego środowiska. Jednym z działań jest zastąpienie foliowych torebek papierowymi.
Plast-Box, jeden z liderów w produkcji opakowań z tworzyw sztucznych, w pierwszym półroczu bieżącego roku wypracował skonsolidowane przychody o wartości 80,8 mln zł wobec 76,3 mln zł po 6 miesiącach roku ubiegłego. Grupa pierwsze półrocze zamknęła zyskiem netto na poziomie skonsolidowanym w wysokości 3,1 mln zł (stopa 3,9%). Jednocześnie zanotowała marżę EBITDA na poziomie 8,7 mln zł, przy stopie EBITDA wynoszącej 10,8%.
Branża tworzyw sztucznych to dynamicznie rozwijający się sektor przemysłu. Ciągłe zmiany i innowacje które pojawiają się na rynku tworzyw sztucznych zmuszają przedsiębiorców działających w tym obszarze do podejmowania nowych działań. Rozwiązania te dotyczą zarówno usprawnień związanych z produkcją, jak również wiążą się z wprowadzeniem produktów czy też pozyskiwaniem klientów z nowych sektorów.
Przewożenie „luzem” szklanych butelek to najkrótsza droga do straty cennego ładunku.
Już w 2025 r. w Polsce zacznie funkcjonować system kaucyjny. A to oznacza, że specjalnie oznaczone butelki oraz puszki będziemy kupować za kaucją, która zostanie nam zwrócona, jeśli oddamy je zużyte do sklepu lub recyklomatu. Dzięki temu opakowania nie będą marnowane zalegając na składowiskach śmieci tylko będą trafiały do recyklingu. A co się z nimi zadzieje zanim zostaną ponownie przetworzone?
Nawyki polskiej branży tworzyw systematycznie ewoluują w kierunku wyższych, zachodnioeuropejskich standardów obsługi.
W wielu regionach na świecie ludzie głodują, a mimo to, jedzenie ciągle jest marnowane na ogromną skalę, co przyczynia się do zanieczyszczania środowiska i degradacji zasobów naturalnych.
Z początkiem sierpnia przedstawiciele firm Jelenia Plast oraz ML Polyolefins, spotkali się w Jeleniej Górze, aby zakontraktować dostawy recyklatu polipropylenu w kolejnym sezonie współpracy. Umowę podpisali prezesi przedsiębiorstw – Jens Kröger w imieniu Jelenia Plast oraz Tomasz Mikulski, prezes ML Sp. z o.o.
Ishida Europe wprowadza na rynek traysealer, który według firmy stanowi przełom zarówno pod względem wydajności, jak i korzyści dla środowiska.
Polski rynek gospodarowania odpadami opakowaniowymi może już niedługo przejść prawdziwą rewolucję. Szanse na nią dają rozpoczęte właśnie prace nad zmianą Ustawy o opakowaniach i odpadach opakowaniowych. W jakim kierunku powinny iść? – Doświadczenia innych krajów pokazują, że najlepsze efekty w gospodarowaniu odpadami opakowaniowymi daje mocne ich oparcie o koncepcję Rozszerzonej Odpowiedzialności Producenta, połączone ze skutecznym systemem kaucyjnym – podkreśla Anna Larsson, Dyrektor ds. ekonomii cyrkularnej Reloop Platform.