Stowarzyszenie POLSKA ARMATURA PRZEMYSŁOWA zaprasza na IV Kongres Armatury Przemysłowej, który odbędzie się w dniach 05-06 października 2022 roku w Targach KIELCE.
Pod Lublinem powstaje jedna z pierwszych w Polsce fabryk produkujących nakrętki przymocowane do plastikowych butelek. Wytwarzane tam produkty, będą zgodne z najnowszymi unijnymi wymaganiami, które wejdą w życie w lipcu 2024 roku, aby zoptymalizować recykling plastików. Przy projekcie pracuje Arup, firma specjalizująca się w zrównoważonej inżynierii, która współtworzyła takie obiekty, jak zakład PepsiCo pod Środą Śląską, nowy browar Carlsberg w Hamburgu czy fabryka Toyoty w tureckim Adapazari.
Program Konferencji Polskiej Izby Ekologii*pn. Gospodarka odpadami w wymiarze termicznego przekształcania i wyzwań w obszarze odpadów opakowaniowych
Początek roku to dobry okres na przeprowadzenie porządków w zgromadzonych danych. W wielu przypadkach informacje znajdujące się na nośnikach, czy już rzadziej, w formie papierowej zawierają poufne dane osobowe i informacje strategiczne z biznesowego punktu widzenia. Chociażby z tych dwóch powodów należy proces utylizacji przeprowadzić regularnie, zgodnie z przepisami i co najważniejsze z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.
Produkcja opakowań z tworzyw sztucznych opiera się obecnie w największym stopniu na materiałach takich jak politereftalan etylenu (PET), polipropylen, polistyren, polietylen, poliwęglan oraz polichlorek winylu. Do kontaktu z żywnością nadają się wszystkie wymienione tworzywa, ale warto rozważyć szczególnie folie twarde PET.
ML Polyolefins, która jest największym producentem regranulatu polipropylenu w Europie Środkowo-Wschodniej i niemiecka firma Brenntag, jeden z największych dystrybutorów tworzyw sztucznych w tej części kontynentu podpisały umowę. To pierwsza tego rodzaju współpraca rozpoczęta przez polskie i zachodnioeuropejskie przedsiębiorstwa z branży przetwórstwa tworzyw sztucznych.
Podczas walnego zgromadzenia Izby, które odbyło się online 29 maja, dr Andrzej Mochoń został wybrany na kolejną kadencję wiceprezesa rady PIPT.
Ogólnopolska Kampania Edukacyjna #rePETujemy prowadzona przez firmę ALPLA Polska zdobyła dwa wyróżnienia PR Wings w kategoriach Public Affairs i Lobbying oraz ESG i CSR – odpowiedzialność społeczna, środowiskowa i ład korporacyjny. To kolejny sukces projektu, który po wdrożeniu polskiego pilotażu, został już zaadaptowany na kolejnych 6 zagranicznych rynkach producenta. Za jej opracowanie oraz realizację odpowiada agencja komunikacji Catchers.
ALPLA wystartowała z ogólnopolską kampanią edukacyjną #rePETujemy, której głównym celem jest zwiększanie świadomości społeczeństwa odnośnie tworzyw sztucznych, związanego z nimi wpływu na środowisko oraz odpowiedniego ich wykorzystywania i recyklingu.
Firma Knauf Industries Polska, największy na świecie przetwórca polistyrenu, renegocjowała dotychczasową umowę najmu, powiększając wynajmowaną powierzchnię magazynowo-biurową w Panattoni Park Wrocław II do 18.000 mkw. W negocjacjach warunków umowy najemcę reprezentowała firma doradcza Cresa.
Już 19 maja 2022 r. w Katowicach odbędzie kolejna konferencja Polskiej Izby Ekologii nt. Rozszerzona Odpowiedzialność Producenta (ROP). Wydarzenie odbędzie się w formule hybrydowej. Uczestnicy mogą wybrać formę udziału w konferencji – stacjonarnie lub zdalnie, przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej (transmisja on-line w czasie rzeczywistym).
W związku z dużym zainteresowaniem tegorocznej edycji Konkursu „Ekolaury PIE 2022” Rada Polskiej Izby Ekologii podjęła decyzję o przedłużeniu terminu składania wniosków do 16 września br.
Produkcja karmy dla zwierząt wymaga dokładności. Polski oddział firmy United Petfood zainwestował w linie naważarek i wag kontrolnych Ishida - instalacja maszyn przełożyła się na zmniejszenie kosztów funkcjonowania, a także efektywność zakładu.
W Polsce wciąż produkuje się mnóstwo śmieci, a dzikie wysypiska i pożary składowisk regularnie pojawiają się w mediach. Powinno jednak cieszyć, że rosną statystyki recyklingu – przyczyniają się do tego m. in. polskie start-upy.
DS Smith, globalny dostawca zrównoważonych rozwiązań opakowaniowych, we współpracy z największymi i najbardziej popularnymi markami z branży FMCG, osiągnął kamień milowy w zakresie zrównoważonego rozwoju. Na 16 miesięcy przed zadeklarowanym terminem grupa zastąpiła ponad miliard sztuk problematycznych tworzyw sztucznych.[1]