Rok 2017 jest bardzo szczególny dla HSM Polska, w tym roku obchodzimy swoje 10-lecie. Chcemy podkreślić tą rocznicę między innymi poprzez udział w kongresach i konferencjach branżowych w charakterze partnera, wystawcy lub uczestnika.
We wrześniu kontynuowaliśmy rozpoczęty w ubiegłym roku projekt szkoleń produktowych dla naszych potencjalnych klientów. Podkreślić chcemy praktyczną stronę naszych szkolenie. To nie tylko suche dane i obrazki na ekranie, ale równie zajęcia w warsztacie firmy HSM Polska w Pyskowicach.
Jesień to bardzo aktywny okres jeśli chodzi o ilośc odbywających się konferecji i zjazdów. Firma HSM Polska została Partnerem dwóch takich wydarzeń: XX jubileuszowej konferencji "Kompleksowa Gospodarka Odpadami", która odbyła się w dniach 6-8 września w Białymstoku oraz towarzyszącego targom Pol-Eco-System w Poznaniu Międzynarodowego Kongresu Ochrony Środowiska ENVICON w dniach 10-11 października.
Na tegorocznych targach Pol-Eco-System stoisko HSM Polska stanowiło prawdziwie słoneczną wyspę wśród morza maszyn. Zrezygnowaliśmy tym razem z czysto produktowego charakteru aranżacji przestrzeni oferując naszym klientom chwilę relaksu i odprężenia w egzotycznych klimatach z pysznymi drinkami w ręku, które w super profesjonalny sposób przygotowywał nasz niezawodny barman.
Dwa razy większa wydajność, wreszcie w pełni wykorzystana ładowność samochodów ciężarowych i maksymalne bezpieczeństwo użytkowania: W firmie Smurfit Kappa w miejscowości Neuburg an der Donau wszyscy są bardzo zadowoleni z prasy kanałowej firmy HSM. Od września 2014 w zakładzie produkcyjnym tektury falistej belownica ”HSM VK 7215“ prasuje odpady z wykrawania w bele o wadze ponad pół tony, dzięki czemu zapewnia sprawne funkcjonowanie zakładu. Trzeba przy tym dodać, że Smurfit Kappa ma bardzo szczególne wymagania dotyczące pras belujących.
W dniu 29.kwietnia br. terenie Międzygminnego Składowiska Odpadów Komunalnych Sp. z o. o. odbyła się uroczystość otwarcia Zakładu Zagospodarowania Odpadów NoweToniszewoKopaszyn.
Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLECO 2022 zgromadziły w Poznaniu 149 firm z dziewięciu krajów, a także 4490 profesjonalnych zwiedzających. Wystawcy zaprezentowali szeroką gamę produktów, usług i technologicznych nowości, a to wszystko w towarzystwie licznych konferencji, odpowiadających na najbardziej aktualne wyzwania związane z ochroną środowiska, polityką klimatyczną i zrównoważonym rozwojem.
HSM, jako firma stawiająca na pierwszym miejscu bezpieczeństwo, wdraża system ochrony osobistej pracowników, który pozwala zapobiec występowaniu poważnych wypadków podczas użytkowania urządzeń do zgniatania surowców wtórnych i odpadów komunalnych.
Ishida wprowadza na rynek innowacyjne rozwiązanie w technologii rentgenowskiej. System IX-PD-Poultry (IX-PD-45A2-P), który pozwoli producentom wykrywać kości w drobiu szybko i z niespotykaną dotąd precyzją.
Podczas najbliższych Międzynarodowych Targów Technologii Spożywczych Polagra-Tech oraz Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska Poleko w Poznaniu, firma HSM Polska zaprezentuje, po raz pierwszy w swojej ofercie w Polsce, uniwersalną prasę odwadniającą do recyklingu opakowań jednorazowych PÜHLER - HSM typ URP.
Nacinarki do kartonów HSM Profipack to opłacalne i ekologiczne rozwiązanie dla firm, w których działalności ważnym elementem jest opakowanie i wysyłka towarów. Maszyny te pozwalają zamienić sterty bezużytecznych kartonów po przesyłkach na cenny materiał wypełniająco-opakowaniowy. Dzięki urządzeniom HSM Profipack firmy prywatne, e-sklepy, spółki kurierskie i logistyczne mogą zaoszczędzić środki finansowe potrzebne na zakup wypełniaczy.
Maszyny HSM o specjalnym przeznaczeniu na XXI targach MSPO
Międzynarodowy Kongres Ochrony Środowiska ENVICON wyznacza nowe trendy i kierunki rozwoju ochrony środowiska w Polsce z uwzględnieniem wymagań Unii Europejskiej. Jego podstawowym celem jest tworzenie platformy wymiany doświadczeń i poglądów pomiędzy wszystkimi podmiotami działającymi w sektorze ochrony środowiska. Odbędzie się w dniach 10-11 października 2016 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, przy okazji targów POL-ECO-SYSTEM.
W październiku br. HSM GmbH + Co. KG producent urządzeń z zakresu techniki biurowej i środowiskowej z południowych Niemiec zaprosił swoich klientów na Dzień Otwarty do zakładów produkcyjnych we Frickingen i w Salem. Nad Jezioro Bodeńskie przybyło około 100 gości z całych Niemiec, Polski, Austrii, Szwajcarii, Włoch, Czech, Serbii, Estonii, Rosji, Tajlandii i innych krajów, aby przeżyć bogaty w informacje dzień.
URP-S to modułowe urządzenie wspomagające proces recyklingu. Głównym celem maszyny jest opróżnianie oraz zgniatanie nieprawidłowo napełnionych lub przeterminowanych opakowań. Za pomocą odpowiednio skonfigurowanego wyposażenia zgniatarka firmy HSM URP-S znajduje zastosowanie w wielu branżach, zwiększając wydajność na przykład zakładów recyklingu.