W dniach 20–21 maja 2026 r. w Grand Hotelu w Łodzi odbędzie się kolejna edycja Konferencji Środowiskowej – jednego z najważniejszych i najciekawszych wydarzeń w branży ochrony środowiska. Podobnie jak w latach ubiegłych, również w 2026 r. Konferencja Środowiskowa Interzero stworzy przestrzeń do rzeczowych dyskusji o zmieniającym się otoczeniu prawnym oraz o wyzwaniach, jakie stawia przed przedsiębiorcami polski i unijny regulator.
Warsaw Food Expo 2026 to jedno z najważniejszych wydarzeń branży spożywczej w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, które odbędzie się w dniach 9–11 czerwca 2026 roku w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie pod Warszawą. Międzynarodowe targi żywności od lat przyciągają producentów, dystrybutorów, przedstawicieli sektora HoReCa oraz ekspertów rynku, tworząc przestrzeń sprzyjającą rozwojowi biznesu, wymianie doświadczeń i poznawaniu najnowszych trendów.
Od lat pięćdziesiątych wytworzyliśmy na świecie aż 9,2 miliarda ton plastiku, który niestety w większości - po jednorazowym użyciu - trafiał na wysypiska śmieci czy do oceanów.
Podczas walnego zgromadzenia Izby, które odbyło się online 29 maja, dr Andrzej Mochoń został wybrany na kolejną kadencję wiceprezesa rady PIPT.
Polski Ład, transformacja energetyczna, zrównoważona gospodarka zasobami wodnymi, ekoprojektowanie, a także rola samorządów w kontekście zmian klimatu to tylko niektóre zagadnienia, które zostaną poruszone podczas konferencji EkoSfera, organizowanej przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska, podczas targów POLECO.
Ogólnopolska Kampania Edukacyjna #rePETujemy prowadzona przez firmę ALPLA Polska zdobyła dwa wyróżnienia PR Wings w kategoriach Public Affairs i Lobbying oraz ESG i CSR – odpowiedzialność społeczna, środowiskowa i ład korporacyjny. To kolejny sukces projektu, który po wdrożeniu polskiego pilotażu, został już zaadaptowany na kolejnych 6 zagranicznych rynkach producenta. Za jej opracowanie oraz realizację odpowiada agencja komunikacji Catchers.
Konferencja PIE: Gospodarka o obiegu zamkniętym w praktyce – zagospodarowanie hałd i ubocznych produktów spalania odbędzie się 18 czerwca 2026 r. w Hotelu Courtyard by Marriott w Katowicach (ul. Uniwersytecka 13). Planowana jest także transmisja online w czasie rzeczywistym.
Polski rynek gospodarowania odpadami opakowaniowymi może już niedługo przejść prawdziwą rewolucję. Szanse na nią dają rozpoczęte właśnie prace nad zmianą Ustawy o opakowaniach i odpadach opakowaniowych. W jakim kierunku powinny iść? – Doświadczenia innych krajów pokazują, że najlepsze efekty w gospodarowaniu odpadami opakowaniowymi daje mocne ich oparcie o koncepcję Rozszerzonej Odpowiedzialności Producenta, połączone ze skutecznym systemem kaucyjnym – podkreśla Anna Larsson, Dyrektor ds. ekonomii cyrkularnej Reloop Platform.
Decyzje o inwestycjach w automatyzację pakowania w firmach nie należą do łatwych. Jak się okazuje taki proces można przeprowadzić ewolucyjnie, bezpiecznie podążając za tempem rozwoju przedsiębiorstwa. Przykładem jest polski producent klocków, firma Cobi, wieloletni klient Silny&Salamon, z którym współpraca rozpoczęła się 18 lat temu.
Transformacja w kierunku gospodarki obiegu zamkniętego oraz wzrost wymagań środowiskowych stawia przed Polską i Europą wyzwania związane z efektywnym zarządzaniem odpadami opakowaniowymi oraz poszukiwaniem alternatywnych źródeł energii.
Nowe regulacje i polityka klimatyczna Unii Europejskiej mają na celu promowanie zrównoważonego rozwoju i zmniejszenie wpływu działalności człowieka na środowisko. Targi POLECO stanowią doskonałe miejsce do zapoznania się z najnowszymi technologiami i trendami w zakresie gospodarki obiegu zamkniętego oraz adaptacji do zmian klimatu.
Program Konferencji Polskiej Izby Ekologii*pn. Gospodarka odpadami w wymiarze termicznego przekształcania i wyzwań w obszarze odpadów opakowaniowych
Georg Utz został laureatem rankingu Efektywna Firma 2017, przeprowadzonego przesz Instytut Europejskiego Biznesu.
Gospodarka odpadowa w Polsce poprawia się z każdym rokiem, ale wskaźniki recyklingu wciąż są zbyt niskie. Przyczyny takiego stanu rzeczy leżą nie tylko w edukacji, ale również w projektach wiat śmietnikowych oraz małej ilości kontenerów. Problem rozwiązuje system opracowany przez polski start-up
Obecna sytuacja związana z wprowadzeniem stanu epidemicznego w związku z zagrożeniem wywołanym przez koronawirusa w Polsce oraz w pozostałych państwach Unii Europejskiej nie sprzyja gospodarce, w tym przemysłowi.