Dziękujemy wszystkim naszym Klientom, Dostawcom i Gościom za tak liczne przybycie, za spotkania, rozmowy i informacje zwrotne. Jak co roku Plastigo starało się przygotować dla Państwa kompleksową prezentację, obejmująca zarówno najnowsze, jak i najbardziej ekonomiczne rozwiązania z zakresu przetwórstwa tworzyw sztucznych. W tym roku zgodnie z hasłem „Wielkie możliwości” powiększyliśmy stoisko, aby zaprezentować aż trzy kompletne linie produkcyjne oraz dodatkowe usługi, które oferujemy Przetwórcom współpracującym z nami.
Na tegoroczne Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLECO zaprasza grono firm produkcyjnych i usługowych z branży recyklingu, odpadów, rewitalizacji i rekultywacji, utrzymania czystości i porządku. Wystawcy reprezentować będą także branże związane z techniką komunalną, gospodarką obiegu zamkniętego, odnawialnymi źródłami energii, inteligentnymi miastami oraz ochroną klimatu.
Pozytywna reklama, dbałość o środowisko, przy tym unikalność, którą klienci cenią sobie najbardziej.
Jeśli nie zaczniemy segregować, zbierać i przetwarzać większych niż obecnie ilości odpadów z tworzyw sztucznych, już w 2024 roku nie będziemy osiągać określonych przez prawo poziomów recyklingu. Oznaczać to będzie m.in. wysokie opłaty dla tysięcy producentów wprowadzających produkty w opakowaniach na rynek. Koniec końców, koszty te zostaną przeniesione na konsumentów.
Wynajem pojemników może przydać się każdemu przedsiębiorcy.
Rynek paliw z odpadów rozwija się w Polsce od wielu lat. Dziś borykamy się z nadpodażą paliw, odbiorcy RDF dyktują ceny a magazynowane paliwa stanowią zagrożenie pożarowe. Przemysł cementowy nie zaabsorbuje więcej frakcji palnej.
Wystawcy prezentujący swoje innowacyjne produkty, usługi i rozwiązania zostali docenieni przez jury i otrzymali tytuł laureata w konkursie o Złoty Medal Grupy MTP. Cechą wspólną wyróżnionych produktów jest innowacyjność, nowoczesność i niezawodność. Nagrodzonych będzie można zobaczyć w Poznaniu w dniach 17-19 października podczas Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POLECO.
Pięć sesji tematycznych wypełnionych debatami, wystąpieniami i prelekcjami ekspertów, praktyków i specjalistów zajmujących się gospodarką odpadami.
Rynek e-commerce w Polsce od wielu lat dynamicznie rośnie i oceniany jest już nawet na 100 mld zł rocznie.
Słowa „ekologia” i „zrównoważony rozwój” odmieniane są dzisiaj przez wszystkie przypadki, bo temat ochrony środowiska i dbałości o przyszłość naszej planety jest na uwadze coraz większej liczby konsumentów.
Usługi, rozwiązania i technologie, które przez najbliższy czas będą wyznaczały trendy w branży ochrony środowiska i gospodarki komunalnej zaprezentowali wystawcy podczas POLECO. Przez trzy dni targów ponad 5000 uczestników miało doskonałą okazję do nawiązania kontaktów oraz relacji biznesowych, a także do udziału w merytorycznych konferencjach i debatach.
ALPLA, globalny lider w zakresie produkcji opakowań i recyklingu wraz z Vöslauer, wiodącą marką na austriackim rynku wód mineralnych, opracowali nową zwrotną butelkę PET. Dzięki unikatowemu projektowi emisja dwutlenku węgla podczas jej produkcji zmniejszona została aż o 30%, a wagę opakowania ograniczono o prawie 90% w porównaniu z alternatywą wielokrotnego użytku wykonaną ze szkła. Uroczysta odsłona butelki odbyła się w obecności austriackiej Minister Środowiska Leonore Gewessler i Alexandra Egita, Dyrektora Zarządzającego Greenpeace w Europie Środkowo-Wschodniej.
W dzisiejszym konkurencyjnym świecie przedsiębiorcy szukają ciągłych sposobów na obniżenie kosztów operacyjnych. Jednym z obszarów, który zasługuje na uwagę, jest redukcja kosztów związanych z folią stretch. Folie stretch są powszechnie wykorzystywane w procesach pakowania i transportu, ale nieprawidłowe zarządzanie tym zasobem może prowadzić do niepotrzebnych wydatków. W tym artykule omówimy kilka skutecznych sposobów redukcji kosztów związanych z folią stretch, które mogą przynieść oszczędności Twojej firmie.
Z początkiem sierpnia przedstawiciele firm Jelenia Plast oraz ML Polyolefins, spotkali się w Jeleniej Górze, aby zakontraktować dostawy recyklatu polipropylenu w kolejnym sezonie współpracy. Umowę podpisali prezesi przedsiębiorstw – Jens Kröger w imieniu Jelenia Plast oraz Tomasz Mikulski, prezes ML Sp. z o.o.
Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Dla wielu firm z sektora e-commerce jest to okres najbardziej wytężonej pracy.