W Polsce powoli spada ilość wytwarzanych odpadów: w 2012 roku na jednego mieszkańca przypadło 314 kg śmieci, czyli o jeden kilogram mniej niż w roku poprzednim.
Prawie 6000 odwiedzających, 300 wystawców z 22 krajów i ponad 4 tysiące m2 powierzchni wystawienniczej. Tak w liczbach przedstawia się tegoroczna, wrześniowa edycja Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL. Była to jubileuszowa, 25. edycja wydarzenia organizowanego przez Targi Kielce.
Firma Karl Knauer KG ponownie uzyskała również w roku 2016 cenną nagrodę iF Design Awards w kategorii Communication/Advertising.
Rok 2017 jest bardzo szczególny dla HSM Polska, w tym roku obchodzimy swoje 10-lecie. Chcemy podkreślić tą rocznicę między innymi poprzez udział w kongresach i konferencjach branżowych w charakterze partnera, wystawcy lub uczestnika.
Ten rok jest dla nas wyjątkowy, ponieważ mija 15 lat odkąd rozpoczęliśmy nasze działania na rzecz współpracy firm z branży narzędziowej i przetwórstwa tworzyw polimerowych, recyklerów oraz szeregu instytucji okołobiznesowych, w tym uczelni i jednostek badawczo-rozwojowych.
Tematem przewodnim Targów INNOFORM®, które 27-29 września odbędą się w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym będzie ekonomia. Przedsiębiorcy mierzą się z rosnącymi cenami prądu, gazu i tym samym coraz wyższymi kosztami utrzymania firmy. Jak zatem sprostać narastającym problemom? Odpowiedzi udzielą wystawcy, którzy dzięki swoim innowacjom technologicznym i produktom pokażą, jak poradzić sobie z nowymi wyzwaniami, zachowując konkurencyjne ceny.
Targi przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy Plastpol, największe w tej branży w Europie Środkowej, są żywym pokazem przemysłu. Od 20 do 23 maja hale wystawiennicze Targów Kielce staną się międzynarodową fabryką. 600 firm z 30 krajów pokaże, jak cyfryzacja, automatyzacja i gospodarka cyrkularna zmieniają światową branżę. Maszyny już są przywożone do ośrodka i montowane w linie produkcyjne, by przez cztery dni prezentować możliwości.
„Przemysłowa Wiosna” to od ponad 10 lat wydarzenie, które buduje trendy na kolejny rok w wielu gałęziach przemysłu. O prestiżu wystaw świadczą dane dotyczące poprzedniej edycji: 900 wystawców z 35 krajów oraz ponad 12 tysięcy zwiedzających. W tym roku udział w „Przemysłowej Wiośnie” potwierdziła większość z nich. To już ostatni dzwonek, aby stać się częścią tego ważnego wydarzenia, które odbędzie się od 10 do 12 kwietnia w Targach Kielce.
Bolączką krajowego przemysłu drzewnego, meblarskiego i opakowań drewnianych są ograniczone możliwości korzystania z zalet recyklingu. Poużytkowe materiały drzewne, takie jak uszkodzone palety, wyeksploatowane meble, opakowania drewniane, uszkodzone produkty ogrodowe mogą stanowić surowiec do produkcji płyt wiórowych, redukując zużycie paliw i emisję CO2 w procesie produkcji. Polska eksportuje większość mebli i przez to przeważająca ilość zasobów do recyklingu znajduje się za granicą.
Wiele z nas zna sytuacje, kiedy wychodzimy na balkon lub przechodzimy w okolicy naszego osiedla i mijamy dobrze nam znane altany śmietnikowe. Często bywa, że nie jest to najprzyjemniejszy widok.
Nowelizacja ustawy o opakowaniach sprawi, że torby foliowe będą płatne. Od 1 stycznia 2018 roku opłata recyklingowa ma trafiać do budżetu państwa i być przeznaczona na wymianę starych urządzeń grzewczych wśród najbiedniejszych. Jednak, to nie wystarczy, aby realnie zmierzyć się z problemem obiegu „foliówek”.
Aby utrzymać najwyższe standardy jakości żywności, Smithfield Murray zdecydował się na zainstalowanie dwóch systemów rentgenowskich Ishida IX-G2 przeznaczonych dla drobiu, by skutecznie wykrywać i usuwać kości i chrząstki ze swoich produktów.
Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLECO 2022 zgromadziły w Poznaniu 149 firm z dziewięciu krajów, a także 4490 profesjonalnych zwiedzających. Wystawcy zaprezentowali szeroką gamę produktów, usług i technologicznych nowości, a to wszystko w towarzystwie licznych konferencji, odpowiadających na najbardziej aktualne wyzwania związane z ochroną środowiska, polityką klimatyczną i zrównoważonym rozwojem.
Nestlé Polska oraz PepsiCo Polska inaugurują pierwsze w Polsce przedsięwzięcie mające na celu zwiększenie zbiórki i recyklingu odpadów opakowaniowych po elastycznych opakowaniach wielomateriałowych oraz z tworzyw sztucznych. Istotą przedsięwzięcia jest zwiększenie masy odpadów opakowaniowych po opakowaniach elastycznych, takich jak folie po chipsach czy płatkach śniadaniowych, wysortowywanych przez instalacje komunalne. Finansowany przez obie firmy projekt „ReFlex” pozwoli na zwiększenie poziomów recyklingu tych odpadów w naszym kraju, co przyczyni się do dalszego rozwoju gospodarki obiegu zamkniętego, a tym samym ochrony planety przed zmianami klimatycznymi.
Tegoroczna edycja targów reklamy i poligrafii reklamowej zaprezentuje się w nowej odsłonie. Dwukrotne zwiększenie powierzchni targów jest naturalną konsekwencją rozwoju imprezy, która w tym roku zanotowała dynamiczny wzrost.