Drugi dzień targów upłynął pod znakiem wydarzeń szkoleniowo – edukacyjnych, skierowanych do branży poligraficznej.
Producent opakowań z tworzyw sztucznych, Grupa Plast-Box, zakończyła projekt inwestycyjny związany z rozbudową bazy produkcyjnej w spółce zależnej Stark Partner w Urszulinie. Inwestycja obejmowała wydzielenie i budowę nowego wydziału produkcyjnego wraz z częścią socjalną i infrastrukturą towarzyszącą oraz wyposażenie w nowoczesną maszynę do termoformowania. Dzięki realizacji inwestycji możliwa jest istotna reorganizacja cyklu technologicznego, co zdecydowanie wpłynie na zwiększenie zdolności produkcyjnych spółki, co najmniej o 50%. W ramach przedsięwzięcia Grupa zainwestowała blisko 3,5 mln zł.
Rozwiązania Ishida w zakresie urządzeń kontrolnych i kontroli jakości, pomagają zapewnić najwyższe standardy marki Soto. Wiodący, niemiecki producent organicznej wegetariańskiej żywności zdecydował się na maszyny od japońskiego dostawcy.
Na tegoroczne Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLECO zaprasza grono firm produkcyjnych i usługowych z branży recyklingu, odpadów, rewitalizacji i rekultywacji, utrzymania czystości i porządku. Wystawcy reprezentować będą także branże związane z techniką komunalną, gospodarką obiegu zamkniętego, odnawialnymi źródłami energii, inteligentnymi miastami oraz ochroną klimatu.
W trosce o atrakcyjną formułę wydarzenia i intensywność biznesowych spotkań, tegoroczne Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych odbędą się od 6 do 8 października.
Ishida chce zdecydowanie zaznaczyć swoją obecność na tegorocznych targach Polagratech. W Poznaniu firma zaprezentuje przedsiębiorcom, w jaki sposób szeroka gama jej rozwiązań automatycznego ważenia, zgrzewania tacek i kontroli jakości może pomóc zmaksymalizować wydajność i efektywność, a także zredukować niepotrzebne straty i nadwyżki produktów.
Plast-Box S.A., jeden z międzynarodowych liderów opakowań z tworzyw sztucznych, poszerza dotychczasowy profil działalności. Do portfolio włącza opakowania z regranulatu PCR (Post Consumer Recycled), które zyskują obecnie dużą aprobatę klientów, pakujących produkty non-food.
Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLECO 2022 zgromadziły w Poznaniu 149 firm z dziewięciu krajów, a także 4490 profesjonalnych zwiedzających. Wystawcy zaprezentowali szeroką gamę produktów, usług i technologicznych nowości, a to wszystko w towarzystwie licznych konferencji, odpowiadających na najbardziej aktualne wyzwania związane z ochroną środowiska, polityką klimatyczną i zrównoważonym rozwojem.
Oferta naczyń biodegradowalnych z bagassy, czyli przetworzonych włókien trzciny cukrowej, została uzupełniona o dwudzielny pojemnik do zgrzewu.
W związku z ogłoszeniem stanu epidemiologicznego w Polsce i wielu innych krajach, zorganizowanie w dniach 19-22 maja 2020 Targów PLASTPOL stało się niemożliwe. Na podstawie licznych rozmów z naszymi partnerami, wystawcami i gośćmi targów zadecydowaliśmy, że wiodące w naszym regionie Targi Przemysłu Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL odbędą się od 6 do 9 października 2020.
Wysoka wydajność procesów, oszczędność firmowych zasobów oraz uzyskiwanie coraz lepszych wskaźników jakościowych stanowią istotne kwestie dla branży produkcyjnej i logistycznej. Automatyczne drukowanie i aplikacja etykiet to jeden ze skutecznych sposobów na osiąganie takich wyników.
Gdzie znajdziemy kompozyty? Większość z nas z pewnością pomyśli o deskach kompozytowych na taras, być może o podwoziach sportowych samochodów. Jednak wszędzie tam, gdzie potrzebujemy lekkiego i wytrzymałego materiału – wkraczają kompozyty, otaczając nas z każdej strony, z lądu i z powietrza!
Nowoczesne technologie przetwórstwa umożliwiają precyzyjne nanoszenie tekstur na części techniczne z tworzywa EPP. Firma Knauf Industries udoskonaliła ten proces i wprowadziła autorską paletę 36 wzorów nawiązujących do ekologicznych trendów we wzornictwie. O innowacjach w technologii obróbki spienionych tworzyw rozmawiamy z Patrickiem Sutterem, Chief Innovation Officerem w Knauf Industries.
Już tylko tydzień pozostał do XXI Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH.
Stora Enso i Tetra Pak łączą siły by zbadać możliwości budowy nowej linii do recyklingu zużytych opakowań po napojach w celu znacznego zwiększenia ich odzysku w Europie Środkowej i Wschodniej