Firma IFCO, światowy lider w branży pojemników plastikowych wielokrotnego użytku, osiągnęła kolejny ważny etap rozwoju, wprowadzając w zeszłym roku do obrotu ponad miliard pojemników wielokrotnego użytku. Było to możliwe dzięki dynamicznemu wzrostowi całego rynku.
Firma Intertek Poland objęła patronatem konferencję pt Bezpieczeństwo produktu podstawą rozwoju rolnictwa i gospodarki żywnościowej, zorganizowaną przez Krajowa Izbę Godpodarczą Przemysłu Spożywczego i Opakowań.
To już jutro! W środę, 19 października, rozpoczną się w Poznaniu Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLECO. W tym roku spodziewanych jest blisko 150 wystawców z dziewięciu krajów. Wielu z nich zaprezentuje podczas POLECO swoje nowości. Wręczone zostaną Złote Medale, a w programie także bogata propozycja konferencji i wydarzeń towarzyszących. Targi potrwają do piątku 21 października.
W Dąbrowie Górniczej uruchomione zostały dwa nowoczesne ciągi technologiczne, które pozwolą na zwiększenie produkcji w macierzystym zakładzie spółki ERG S.A. o 30%.
Działalność KLUBU STU ma na celu skonsolidowanie firm działających w naszym regionie. Bliska współpraca między członkami KLUBU ma pomóc w stworzeniu potencjału finansowego i intelektualnego istniejących na tym terenie podmiotów gospodarczych celem umocnienia pozycji na rynku i dalszego rozwoju.
Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLECO 2022 zgromadziły w Poznaniu 149 firm z dziewięciu krajów, a także 4490 profesjonalnych zwiedzających. Wystawcy zaprezentowali szeroką gamę produktów, usług i technologicznych nowości, a to wszystko w towarzystwie licznych konferencji, odpowiadających na najbardziej aktualne wyzwania związane z ochroną środowiska, polityką klimatyczną i zrównoważonym rozwojem.
Środowisko, w którym przebywają ludzie, odgrywa kluczową rolę dla ich zdrowia i życia. Jeśli jest czyste, gwarantuje swoim mieszkańcom komfort i bezpieczeństwo.
Mija pełny rok pandemii COVID-19, mającej wpływ na funkcjonowanie niemal wszystkich sektorów gospodarki.
Grupa Plast-Box, jeden z czołowych producentów opakowań z tworzyw sztucznych w Polsce i Europie, otworzyła pod Warszawą nowe centrum magazynowo - logistyczne o powierzchni ponad 3,8 tys. m2. Jest to doskonała oferta logistyczna dla klientów z centralnej części Polski.
W dniach 7-8 czerwca 2022 r. w warszawskim centrum konferencyjnym Airport Hotel Okęcie odbędzie się konferencja „Design for Recycling”. Wydarzenie, organizowane przez lidera branży opakowaniowej – firmę ALPLA, skierowane jest do osób zawodowo związanych z sektorami przemysłu chemicznego, kosmetycznego i spożywczego.
Uroczysta Gala Finałowa konkursu Liderzy Innowacji Pomorza i Kujaw 2020 została zorganizowana 21 października 2020 r. podczas wydarzenia Gospodarka 4.0 w obliczu kryzysu. Regionalne Forum Innowacji. Forum Przedsiębiorczości Akademickiej.
Grupa Grembox, dystrybutor i producent opakowań z tektury falistej oraz innych materiałów opakowaniowych, zdecydowała się na wynajęcie przestrzeni magazynowej w obiekcie Panattoni Park Ruda Śląska III. W transakcji najemcę reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.
Firma podsumowuje najnowsze inicjatywy oraz efekty działań, których celem jest przyszłość bez odpadów
Najlepsza jakość za najlepszą cenę – to zasada funkcjonowania marki MiNt. Właściciel marki po jej przejęciu w 2006 roku stawia na jej rozwój. Ciągle poszerza ofertę o nowe produkty.
Grupa Plast-Box wciąż dynamicznie rośnie i notuje ponad 22% wzrost przychodów ze sprzedaży pomimo niesprzyjających warunków na rynkach zaopatrzenia w surowce i materiały produkcyjne. Wyższe przychody, dywersyfikacja działalności i wzmocnienie potencjału to najważniejsze zadania zrealizowane przez Grupę w minionym półroczu.