Rynek e-commerce w Polsce od wielu lat dynamicznie rośnie i oceniany jest już nawet na 100 mld zł rocznie.
Recyklomaty, czyli automaty do zwrotu pojemników na napoje to prawdziwa rewolucja w branży recyklingu. System ten, przeznaczony do zbierania, segregowania i obsługi zwróconych plastikowych butelek oraz puszek, staje się nieodzownym elementem walki z rosnącą ilością odpadów.
Dążąc do stałego rozwoju przedsiębiorstwa, skrócenia czasu realizacji zamówień i umocnienia pozycji lidera w segmencie opakowań dla przemysłu piekarniczego, Amerplast otwiera drugi zakład produkcyjny w Polsce.
Czas na targach płynie szybciej – to jedno z najczęściej powtarzanych zdań podczas 14. Międzynarodowych Targów Packaging Innovations, które w dniach 31.05-01.06. odbyły się w EXPO XXI Warszawa. Słowa te nie dziwią, bowiem program wydarzenia był bardzo szeroki. Oprócz wystawy targowej składały się na niego liczne warsztaty i prezentacje w strefie workShops, spotkania z młodymi projektantami w Strefie Studenta i towarzysząca targom konferencja Packaging [R]evolution.
Cyfrowa produkcja etykiet stała się obecnie kluczowym segmentem i motorem napędowym branży. Rozwiązania z zakresu druku cyfrowego oraz wykorzystujące druk hybrydowy stanowią 35 proc. całkowitej wartości rynku. Zasięg technologii cyfrowej rośnie błyskawicznie. Coraz więcej marek i sprzedawców detalicznych wskazuje zwinność i szybkość reakcji jako czynniki decydujące, konieczne do sprostania nieustannie zmieniającym się trendom popytu.
Branża materiałów kompozytowych dynamicznie się rozwija, a kompozyty wykorzystywane są z powodzeniem niemal w każdej dziedzinie przemysłu, od motoryzacji i budownictwo po sport i branżę kosmiczną.
Opublikowany w 2022 roku raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce” wskazuje, że rosną oczekiwania społeczne wobec odpowiedzialności biznesu za wpływ na otoczenie. Presję społeczeństwa dostrzegają także przedsiębiorcy, dlatego coraz częściej producenci starają się uzyskać certyfikaty świadczące o ekologiczności wytwarzanego produktu.
W 2018 r. mija 20 lat obecności na polskim rynku firmy Georg Utz sp. z o.o. - producenta pojemników i palet z tworzywa sztucznego dla logistyki i przemysłu, należącego do szwajcarskiej grupy Georg Utz Holding AG.
Gdy letnie wędrówki powoli się kończą, nadchodzi idealny moment, by podjąć nowe wyzwania – tym razem na szlaku przemysłowych innowacji. Targi w Krakowie zapraszają do zdobywania kolejnych szczytów technologicznych!
Minęło już 10 lat, odkąd blisko dwumetrowa skarbonka wykonana z materiałów kompozytowych stanęła podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na krakowskim rynku. I nie był to przypadek – ogromne serce-skarbonka powstało jeszcze jesienią 2013 r. podczas Międzynarodowych Targów KOMPOZYT-EXPO®, które stały się największym wydarzeniem w Europie Środkowo-Wschodniej, poświęconym materiałom i technologiom kompozytowym. Na targi przyjeżdżają firmy, ośrodki badawcze, klastry i stowarzyszenia z całego świata.
Poziom recyklingu odpadów w Polsce nadal jest na niewystarczającym poziomie.
W ubiegłym tygodniu Ministerstwo Klimatu i Środowiska dość niespodziewanie ogłosiło, że do projektu ustawy implementującej w Polsce rozszerzoną odpowiedzialność producenta – a przynajmniej jej fragmenty – dokłada zapisy dotyczące systemu kaucyjnego.
Jako Patron Medialny zapraszamy serdecznie do odwiedzenia Targów PCI Days - jedynych w Polsce targów dla dostawców przemysłu farmaceutycznego i kosmetycznego, które odbędą się w dniach 22-23 czerwca 2022 roku w EXPO XXI w Warszawie.
Już w 2025 r. w Polsce zacznie funkcjonować system kaucyjny. A to oznacza, że specjalnie oznaczone butelki oraz puszki będziemy kupować za kaucją, która zostanie nam zwrócona, jeśli oddamy je zużyte do sklepu lub recyklomatu. Dzięki temu opakowania nie będą marnowane zalegając na składowiskach śmieci tylko będą trafiały do recyklingu. A co się z nimi zadzieje zanim zostaną ponownie przetworzone?
- Targi SYMAS® MAINTENANCE z roku na rok są coraz lepsze, mamy coraz więcej klientów. Naprawdę pierwszy dzień był wyśmienity, jeżeli chodzi o liczbę i jakość zwiedzających – tak skomentował 15. edycję targów Tomasz Zalejski z firmy Anro.