Pierwsze partie napojów Pepsi oraz Mirinda rozlewane do butelek wykonanych w 100% z przetworzonego plastiku (rPET) opuszczają polskie zakłady produkcyjne PepsiCo w Michrowie i Żninie. Napoje w nowych opakowaniach będą pojawiać się sukcesywnie na sklepowych półkach jeszcze w grudniu 2021 r. Tym samym Pepsi staje się pierwszą tak dużą marką napojów gazowanych na polskim rynku dostępną w plastikowych butelkach pochodzących wyłącznie z recyklingu. W ten sposób firma przyczynia się do realizacji założeń gospodarki obiegu zamkniętego, w której surowce mogą być wykorzystywane wielokrotnie. To kolejny ważny krok do realizacji wizji świata PepsiCo, w którym plastik nigdy nie stanie się odpadem, a jednocześnie spełnienie przez firmę złożonego pod koniec 2020 roku zobowiązania.
Jeden z największych na świecie producentów piwa, międzynarodowy koncern piwowarski SABMiller, wprowadza na całym świecie nowe opakowania piwa Pilsner Urquell. Od listopada br. pierwszy, złocisty pilzner znany ze swej wytrawnej goryczki, można nabyć w now
Nie od dziś wiadomo, że dobrze zaprojektowane opakowanie w połączeniu z produktem odpowiedniej jakości, powinno zapewnić sukces handlowy. Zwłaszcza w obecnych czasach, gdy zakupy mają coraz częściej charakter wirtualny, to właśnie opakowanie jest tym, co może nas skutecznie zachęcić do zakupu.
Safety First – bezpieczeństwo przede wszystkim – to dla Brenntag Polska jedna z podstawowych wartości.
Serwujesz burgery na wynos? Jeśli tak, z pewnością wiesz, że wybór odpowiedniego opakowania do burgerów to niezwykle istotna kwestia.
Już 25 września 2014 roku w Łodzi odbędzie się bezpłatne seminarium, którego celem jest szerzenie wiedzy oraz podnoszenie kwalifikacji i świadomości przedstawicieli wszystkich grup zawodowych odpowiedzialnych za właściwy poziom bezpieczeństwa maszyn, urządzeń oraz procesów przemysłowych „Bezpieczeństwo procesów produkcyjnych”.
Z JAPOŃSKĄ TECHNOLOGIĄ I PRECYZJĄ, ZAPAKUJESZ OD KWIATÓW PO CIĘŻKIE ARKUSZE BLACHY ! Maszyna pakująca RQ-8 jako jedyna na świecie posiada dublowane obwody sterujące i system monitoringu pracy .
15 marca br. poznamy laureatów konkursu Firma Roku 2011 w kategorii Opakowania/Maszyny. Certyfikaty najlepszym specjalistom w branży opakowaniowej zostaną wręczone podczas Targów Packaging Innovations 2012 w Warszawie.
Wychodząc na przeciw potrzebom naszego klienta doposażyliśmy istniejącą już maszynę GiDue Combat do druku fleksograficznego, o urządzenie Vetaphone VE1A-A (C6) 520 QC do zwiększenia napięcia powierzchniowego na wstędze.
Wystarczy wejść do pierwszego lepszego supermarketu, aby przekonać się jak trudno dziś przyciągnąć uwagę klienta za pomocą opakowania. W natłoku najróżniejszych kształtów i barw rozstrzygający głos w zdobyciu zaufania klienta ma dziś funkcjonalność i jakość.
Plast-Box, jeden z wiodących dostawców opakowań z tworzyw sztucznych w Europie, podpisał warunkową umowę zobowiązującą do nabycia 100% udziałów w polskiej spółce Stark Partner Sp. z o.o. specjalizującej się w produkcji opakowań dla branży spożywczej. Zarząd Plast-Box zakłada dalsze działanie firmy z siedzibą w Urszulinie (Grodzisk Mazowiecki) pod Warszawą w niezmienionej formie organizacyjnej.
Wśród setek wystawców tegorocznej edycji targów Fespa 2018 znaleźli się partnerzy handlowi firmy Reprograf, od wielu lat dostarczającej na polski rynek m.in. zaawansowane rozwiązania w zakresie wielkoformatowego druku cyfrowego. Zaprezentowali oni zarówno zupełnie nowe, jak też znane już produkty ze swojej bogatej oferty.
Mamy przyjemność poinformować Państwa, że w grudniu 2008 roku nasza firma oddała do eksploatacji jedną z największych instalacji tego typu w Polsce i Europie – w pełni zautomatyzowany węzeł pakująco - paletyzujący do saletry i saletrzaka. Właścicielem maszyn został jeden z największych producentów nawozów azotowych w Polsce, firma ANWIL S.A. z Włocławka.
Automatyczne etykieciarki skutecznie wspomagają pracę zakładów przemysłowych. Nowoczesne rozwiązanie do drukowania i naklejania etykiet pozwala zwiększyć wydajność procesów, wpływa pozytywnie na bezpieczeństwo danych, a także przekłada się na oszczędności w firmowym budżecie.
Targi Brau Beviale 2012 rozpoczynają się dzień wcześniej niż zwykle, czyli już w czwartek, 13 listopada.