Na miejsce swojego 46. Zjazdu Krajowe Forum Dyrektorów Zakładów Oczyszczania Miast wybrało tym razem nadmorską Pogorzelicę. Gospodarzem spotkania był Celowy Związek Gmin R-XXI z Nowogardu, którego zakład w Słajsinie niektórzy z uczestników zjazdu mieli okazję zwiedzić. Pogoda nad morzem dopisała i umożliwiła nie tylko indywidualne spacery w przerwach obrad, ale także wspólną grillową kolację na świeżym powietrzu.
Grupa Plast Box, czołowy producent opakowań z tworzyw sztucznych, wzięła udział w jednym z najważniejszych branżowych wydarzeń wystawienniczych - Międzynarodowych Targach Opakowań i Maszyn Pakujących Interpack w Düsseldorfie. To wyjątkowe wydarzenie odbyło się w dniach 4-10 maja 2023 roku i stanowiło doskonałą okazję do zaprezentowania wysokiej jakości oferty Grupy w pełnej linii produktowej i rozwiązań w zakresie contract manufacturingu.
Nowa, rewolucyjna norma DIN 66399 reguluje wymogi w zakresie niszczenia dokumentów i innych nośników danych. Regulacja ważna dla polskiego rynku
W tym roku razem z MTP świętowaliśmy 25-lecie Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POLEKO. Mimo swojego jubileuszu tegoroczna edycja wypadła jakby skromniej. Być może wpłynęła na to zmiana dotychczasowego terminu, w którym odbywały się te targi.
Na szkoleniu omówimy w jaki sposób praktycznie wdrożyć aktualne przepisy prawne krajowe i UE dotyczące materiałów i wyrobów przeznaczonych do kontaktu z żywnością min. Wymagania Rozporządzenia PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) 2025/40 z dnia 19 grudnia 2024 r. w sprawie opakowań i odpadów opakowaniowych (PPWR).
Tegoroczna edycja Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska jak co roku zgromadziła liczną grupę zarówno wystawców jak i zwiedzających.
Opakowania są podstawą racjonalnego i oszczędnego transportu towarów. Opróżnione bywają jednak problemem, piętrzą się w stosach, zabierają cenną przestrzeń i angażują kosztowny personel. Spoglądając na zużyte opakowania jak na brakujące ogniowo łańcucha recyklingu, możemy dostrzec w nim wartościowy surowiec wtórny.
Dwie wiodące firmy pracują razem, aby stworzyć opartą na surowcach odnawialnych alternatywę dla plastiku w wielopakach napojów butelkowanych
Zgodnie z danymi Eurostatu za 2020 rok statystyczny Kowalski wytwarza około 346 kg odpadów komunalnych w ciągu roku.
Przez wiele lat plastik (tworzywo sztuczne) “dorobił” się złego PRu wskazującego na zagrożenia, jakie niesie dla planety. Ale czy “wieszanie psów” na plastiku jest zawsze uzasadnione? Z naszej perspektywy uważamy, że nie do końca. Zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę, jak wiele dobrego wnosi, chociażby do branży związanej z produkcją, przetwórstwem i dalszym transportem żywności.
Nasze raporty dotyczące rynku odpadów komunalnych w gminach w świetle rozstrzygnięć przetargów gminnych są coraz częściej dostrzegane i doceniane w środowisku branżowym. Dowodem na to było zaproszenie do zaprezentowania wyników naszych badań na konferencji Krajowej Izby Gospodarki Odpadami, której tematem przewodnim była "Gospodarka odpadami jako kluczowy element gospodarki o obiegu zamkniętym".
Nowe 20- i 25-litrowe pojemniki PET produkowane przez RPC Promens Industrial oferują ulepszone rozwiązanie do transportu szerokiego zakresu produktów przemysłowych, łącząc skuteczną ochronę produktu ze znacznymi zaletami ekologicznymi.
Kompleksowa oferta ekologicznych trendów oraz technologicznych nowości dla branży ochrony klimatu, ale także różnych gałęzi przemysłu i przedsiębiorstw uwzględniających w swojej działalności aspekty środowiskowe, będzie zaprezentowana podczas targów POLECO.
Pod Lublinem powstaje jedna z pierwszych w Polsce fabryk produkujących nakrętki przymocowane do plastikowych butelek. Wytwarzane tam produkty, będą zgodne z najnowszymi unijnymi wymaganiami, które wejdą w życie w lipcu 2024 roku, aby zoptymalizować recykling plastików. Przy projekcie pracuje Arup, firma specjalizująca się w zrównoważonej inżynierii, która współtworzyła takie obiekty, jak zakład PepsiCo pod Środą Śląską, nowy browar Carlsberg w Hamburgu czy fabryka Toyoty w tureckim Adapazari.
Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLECO 2022 zgromadziły w Poznaniu 149 firm z dziewięciu krajów, a także 4490 profesjonalnych zwiedzających. Wystawcy zaprezentowali szeroką gamę produktów, usług i technologicznych nowości, a to wszystko w towarzystwie licznych konferencji, odpowiadających na najbardziej aktualne wyzwania związane z ochroną środowiska, polityką klimatyczną i zrównoważonym rozwojem.