Prezentujemy kolejną odsłonę zastosowania butelek kosmetycznych z serii Paris Line na gwint 24 mm.
Projektowanie opakowań z myślą, że będą one poddane recyklingowi, a materiał, z których powstały zostanie ponownie wykorzystany, jest kluczowym czynnikiem sukcesu w drodze do gospodarki o obiegu zamkniętym.
Federacja Przedsiębiorców Polskich (FPP) oraz Centrum Analiz Legislacyjnych i Polityki Ekonomicznej (CALPE) zwracają uwagę, że gminna infrastruktura komunalna służąca do odbioru i sortowania śmieci jest w Polsce dobrze rozwinięta. Jednak gminy potrzebują pilnie wsparcia finansowego, bo dotychczas to one z udziałem mieszkańców ponoszą koszty recyklingu odpadów po opakowaniach. Tymczasem to producenci wyrobów spożywczych ponoszą odpowiedzialność za to, jakie opakowania i tym samym odpady są wprowadzane na rynek.
Opakowania z tworzyw sztucznych są wykorzystywane niemalże w każdej branży ze względu na niewielką wagę, uniwersalność oraz praktyczność. Jakie są zalety opakowań z tworzyw sztucznych? Dlaczego recykling pełni tak istotną funkcję? Przeczytaj poniższy artykuł i spójrz na problem z szerszej perspektywy.
Rozwiązanie opakowaniowe do ponownego napełniania – The Simple One – zdobyło złoto w renomowanym konkursie German Design Award 2022. Nagrodzono również dwa inne ekologiczne projekty opakowań opracowane przez firmę ALPLA – opakowanie uzupełniające NOW i ultralekką TetherTube.
Coraz bliżej święta Bożego Narodzenia, a większość z nas nie wyobraża sobie tego czasu bez prezentów, czy choćby drobnych upominków wręczanym rodzinie i bliskim znajomym po kolacji Wigilijnej.
HSM Polska Sp. z o.o. podczas XIX Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH zaprezentuje urządzenie HSM PET FluidEx, które szybko i niezawodnie opróżnia błędnie napełnione lub oetykietowane butelki PET, kartony lub puszki z napojami oraz takie, dla których minął termin przydatności do spożycia. Wrzucone do leja załadowczego zgrzewki z napojami są wciągane przez 4-wałowy mechanizm, perforowane, zgniatane i prawie w całości opróżniane.
Rozbudowane linie produkcyjne z umieszczonymi między nimi przenośnikami taśmowymi to w dzisiejszych czasach standard w wielu zakładach produkcyjnych, niezależnie od tego, czy zajmują się wytwarzaniem tabletek, butelek lub opakowań zbiorczych.
W ubiegłym tygodniu Ministerstwo Klimatu i Środowiska dość niespodziewanie ogłosiło, że do projektu ustawy implementującej w Polsce rozszerzoną odpowiedzialność producenta – a przynajmniej jej fragmenty – dokłada zapisy dotyczące systemu kaucyjnego.
W przypadku markowych napojów, szklane butelki z etykietami w formie rękawa stanowią znakomity wybór na potrzeby sezonowych promocji lub limitowanych edycji.
Cyfrowa produkcja etykiet stała się obecnie kluczowym segmentem i motorem napędowym branży. Rozwiązania z zakresu druku cyfrowego oraz wykorzystujące druk hybrydowy stanowią 35 proc. całkowitej wartości rynku. Zasięg technologii cyfrowej rośnie błyskawicznie. Coraz więcej marek i sprzedawców detalicznych wskazuje zwinność i szybkość reakcji jako czynniki decydujące, konieczne do sprostania nieustannie zmieniającym się trendom popytu.
Ekologiczne opakowania dla e-commerce są stają się normą dla wielu firm. Przede wszystkim przynoszą korzyść dla środowiska, ale również pozwalają sprostać oczekiwaniom coraz bardziej wymagających klientów.
Aż 86% Polaków potwierdza, że system kaucyjny trzeba wprowadzić jak najszybciej
Pierwsze partie napojów Pepsi oraz Mirinda rozlewane do butelek wykonanych w 100% z przetworzonego plastiku (rPET) opuszczają polskie zakłady produkcyjne PepsiCo w Michrowie i Żninie. Napoje w nowych opakowaniach będą pojawiać się sukcesywnie na sklepowych półkach jeszcze w grudniu 2021 r. Tym samym Pepsi staje się pierwszą tak dużą marką napojów gazowanych na polskim rynku dostępną w plastikowych butelkach pochodzących wyłącznie z recyklingu. W ten sposób firma przyczynia się do realizacji założeń gospodarki obiegu zamkniętego, w której surowce mogą być wykorzystywane wielokrotnie. To kolejny ważny krok do realizacji wizji świata PepsiCo, w którym plastik nigdy nie stanie się odpadem, a jednocześnie spełnienie przez firmę złożonego pod koniec 2020 roku zobowiązania.