HSM Polska Sp. z o.o. podczas XIX Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH zaprezentuje urządzenie HSM PET FluidEx, które szybko i niezawodnie opróżnia błędnie napełnione lub oetykietowane butelki PET, kartony lub puszki z napojami oraz takie, dla których minął termin przydatności do spożycia. Wrzucone do leja załadowczego zgrzewki z napojami są wciągane przez 4-wałowy mechanizm, perforowane, zgniatane i prawie w całości opróżniane.
Niezależnie od metody przewozu towaru zawsze istnieje ryzyko jego uszkodzenia. Najważniejszym zadaniem jest więc wybranie odpowiednich zabezpieczeń oraz zastosowanie ich w taki sposób, aby przewożone paczki dotarły do miejsca docelowego bezpiecznie – całe i bez jakichkolwiek uszczerbków. Wbrew pozorom, niewiele osób wie, jak tego dokonać i co zrobić, żeby uniknąć zniszczeń.
Rozbudowane linie produkcyjne z umieszczonymi między nimi przenośnikami taśmowymi to w dzisiejszych czasach standard w wielu zakładach produkcyjnych, niezależnie od tego, czy zajmują się wytwarzaniem tabletek, butelek lub opakowań zbiorczych.
W ubiegłym tygodniu Ministerstwo Klimatu i Środowiska dość niespodziewanie ogłosiło, że do projektu ustawy implementującej w Polsce rozszerzoną odpowiedzialność producenta – a przynajmniej jej fragmenty – dokłada zapisy dotyczące systemu kaucyjnego.
ALPLA wystartowała z ogólnopolską kampanią edukacyjną #rePETujemy, której głównym celem jest zwiększanie świadomości społeczeństwa odnośnie tworzyw sztucznych, związanego z nimi wpływu na środowisko oraz odpowiedniego ich wykorzystywania i recyklingu.
W przypadku markowych napojów, szklane butelki z etykietami w formie rękawa stanowią znakomity wybór na potrzeby sezonowych promocji lub limitowanych edycji.
Cyfrowa produkcja etykiet stała się obecnie kluczowym segmentem i motorem napędowym branży. Rozwiązania z zakresu druku cyfrowego oraz wykorzystujące druk hybrydowy stanowią 35 proc. całkowitej wartości rynku. Zasięg technologii cyfrowej rośnie błyskawicznie. Coraz więcej marek i sprzedawców detalicznych wskazuje zwinność i szybkość reakcji jako czynniki decydujące, konieczne do sprostania nieustannie zmieniającym się trendom popytu.
Kolorowe nadruki dookoła: Nadruk na krawędzi kartek to doskonała możliwość niezwykle interesującego przedstawienia materiałów reklamowych.
Aż 86% Polaków potwierdza, że system kaucyjny trzeba wprowadzić jak najszybciej
Producent toreb Greenbag, firma GAM po raz kolejny wprowadza nowe wzory toreb na zakupy, tym razem z myślą o dzieciach. Kolorowe, optymistyczne motywy sprawią, że eko styl życia będzie bardziej pogodny i bliższy naszym pociechom.
Pierwsze partie napojów Pepsi oraz Mirinda rozlewane do butelek wykonanych w 100% z przetworzonego plastiku (rPET) opuszczają polskie zakłady produkcyjne PepsiCo w Michrowie i Żninie. Napoje w nowych opakowaniach będą pojawiać się sukcesywnie na sklepowych półkach jeszcze w grudniu 2021 r. Tym samym Pepsi staje się pierwszą tak dużą marką napojów gazowanych na polskim rynku dostępną w plastikowych butelkach pochodzących wyłącznie z recyklingu. W ten sposób firma przyczynia się do realizacji założeń gospodarki obiegu zamkniętego, w której surowce mogą być wykorzystywane wielokrotnie. To kolejny ważny krok do realizacji wizji świata PepsiCo, w którym plastik nigdy nie stanie się odpadem, a jednocześnie spełnienie przez firmę złożonego pod koniec 2020 roku zobowiązania.
Już za niecałe dwa tygodnie - 31.05 i 01.06.2022 r. w EXPO XXI Warszawa - spotkamy się podczas 14. edycji Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations!
Włoski producent oliwy z oliwek, firma Basso, zamówiła u wiodącego producenta opakowań szklanych, firmy O-I, projekt eleganckiej, ergonomicznej butelki szklanej do wysokiej jakości oliwy z pierwszego tłoczenia.
Transport żywności jest niezwykle wymagający. Aby artykuły spożywcze zachowały najlepszą jakość, powinny zostać przewiezione w odpowiednich do tego warunkach.