Opakowanie to istotny elementem produktu. PET obecnie jest jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów w przemyśle spożywczym. Dlaczego to dobry sposób na przechowywanie artykułów?
29 listopada zaprezentowano puszki 33. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Produkowane przez firmę Stora Enso od 27 lat skarbonki są nieodłącznym elementem Finału. W tym roku wyprodukowano ich 230 tysięcy. Wykonane z materiałów odnawialnych i nadające się do recyklingu, wpisują się w ekologiczne wartości WOŚP.
DS Smith, globalny dostawca zrównoważonych rozwiązań opakowaniowych, we współpracy z największymi i najbardziej popularnymi markami z branży FMCG, osiągnął kamień milowy w zakresie zrównoważonego rozwoju. Na 16 miesięcy przed zadeklarowanym terminem grupa zastąpiła ponad miliard sztuk problematycznych tworzyw sztucznych.[1]
Tegoroczny wiosenny Zjazd KFDZOM to wyjątkowa edycja. Jubileuszowy 50. Zjazd połączony jest z obchodami kolejnego jubileuszu - 25-lecia działalności stowarzyszenia. Zjazd odbędbył się w dniach 17 do 20 maja 2017 roku w hotelu NARVIL w Serocku.
Badania pokazują, że w większości przypadków produkcja, używanie i ponowne przetwarzanie tworzyw sztucznych przy uwzględnieniu całego cyklu ich życia, generuje znacznie mniejsze emisje CO2 i pozostałych gazów cieplarnianych niż jakikolwiek inny materiał alternatywny. Odpowiednie, odpowiedzialne użytkowanie i przetwarzanie tworzyw sztucznych jest kluczowym elementem budowania neutralności klimatycznej.
Komentarz ekonomiczny Julii Patorskiej, liderki zespołu ds. analiz ekonomicznych, Sustainability & Economics, Deloitte
Już od 10 do 11 kwietnia w Targach Kielce odbędzie się kolejna 24. edycja Targów Ekotech - miejsce spotkań przedstawicieli samorządów, pracowników administracji publicznej z wydziałów zajmujących się gospodarką komunalną oraz wiodących firm z tego sektora.
Już po raz drugi targi Poleko odbywały się w październiku. Mimo, że to największa tego typu impreza branżowa w Polsce nie sposób nie zauważyć pewnego regresu, jaki przeżywają targi, a także nieobecności kilku kluczowych graczy na rynku.
Prawie 90 proc. Polaków segreguje jednorazowe szklane butelki wrzucając je do zielonego pojemnika w ramach gminnych systemów odbioru frakcji szklanej. Sprawnie działa też odbiór butelek zwrotnych, np. po wodzie lub piwie, pozwalając na ponowne zagospodarowanie ponad 70% takich opakowań. Instytut ESG jest za systemem kaucyjnym dla butelek plastikowych, których odzyskuje się niewiele – dla konsumentów i samych sklepów, dodatkowe obowiązki nie przysporzą takich problemów, jak gabarytowe szkło. Te powinny być pozyskiwane jak dotychczas – z systemów gminnych.
Na szkoleniu omówimy w jaki sposób praktycznie wdrożyć aktualne przepisy prawne krajowe i UE dotyczące materiałów i wyrobów przeznaczonych do kontaktu z żywnością. Przedstawimy
W dniach 13-15 listopada br. braliśmy udział w Targach Wyposażenia Hoteli i Gastronomi HORECA 2013 w Krakowie. Po raz pierwszy prezentowaliśmy naszą ofertę na tego typu lokalnych targach branżowych. Skłoniło nas do tego stale rosnące zainteresowanie belownicami ze strony hoteli. Widzimy tutaj sporą grupę naszych potencjalnych klientów.
W dniach 22-25.05 br. w Jachrance koło Warszawy odbył się 42 Zjazd Krajowego Forum Dyrektorów ZOM.
Tegoroczne XIV Targi Ekologiczne, Komunalne, Surowców Wtórnych, Utylizacji i Recyklingu EKOTECH pozwoliły nam po raz kolejny zaprezentować Państwu naszą ofertę handlową, a szczególnie poziomą prasę belującą HL 3521 S, która zaraz po targach trafiła do firmy Eko - Szymańscy Sp. z o.o. w Pyzdrach. Była to wspaniała okazja do spotkań ze stałymi klientami i zainteresowania nowych firm naszymi produktami.
19 czerwca w Centrum Prasowym PAP odbyła się premiera najnowszego raportu Polskiego Paktu Plastikowego pt. "RECYKLATY. Jak zwiększyć dostępność recyklatów z tworzyw sztucznych wysokiej jakości w Polsce? Rola i zadania dla interesariuszy.” Raport podkreśla potrzebę redukcji wykorzystania surowców pierwotnych w sektorze opakowań, promując stosowanie recyklatów jako kluczowego rozwiązania w tym obszarze. Zwiększenie udziału surowców wtórnych w opakowaniach do 25% do końca 2025 roku to jeden z głównych celów Polskiego Paktu Plastikowego.
Serdecznie Państwu dziękujęmy za odwiedzenie naszego stoiska na X Jubileuszowych Targach Ekologicznych, Komunalnych, Surowców Wtórnych, Utylizacji i Recyklingu!