Ruszyła rejestracja na Konkurs 11. Strefy Studenta organizowany podczas 14 edycji Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations, które odbędą się w dn. 31.05.-01.06.2022 w EXPO XXI Warszawa. Na zgłoszenia czekamy do 11 kwietnia.
Serdecznie zapraszamy na 25. Konferencję Kompleksowa gospodarka odpadami, która odbędzie się w dn. 1 – 3 września 2021 r. w formie hybrydowej - w Wiśle oraz online.
Serdecznie zapraszamy na 25. edycję Międzynarodowego Kongresu Ochrony Środowiska ENVICON, który odbędzie się w dn. 12 – 13 października 2021 r. w formie hybrydowej - w Poznaniu oraz online.
Serdecznie zapraszamy na 15. Konferencję Recykling zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, która odbędzie się dn. 14 kwietnia 2021 r. w formule online.
Zapraszamy na kolejną edycję konferencji „Mechaniczne i biologiczne przetwarzanie odpadów”, która odbędzie się w dn. 18-20 maja 2021r., w Szklarskiej Porębie oraz online.
Fanex to polska firma o długiej tradycji. Od ponad dwudziestu lat zajmuje się produkcją sosów, ketchupów, majonezów i innych artykułów spożywczych, m.in. pysznych i cenionych przez konsumentów słonych paluszków.
W grudniu 2010 ruszyła sprzedaż Perły Niepasteryzowanej - nowego piwa produkowanego przez Perła – Browary Lubelskie. Cykl czterech etykiet piwa zaprojektowało warszawskie Studio Projektowe IKAR, współpracujące od wielu lat z Browarami Lubelskimi.
29 listopada zaprezentowano puszki 33. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Produkowane przez firmę Stora Enso od 27 lat skarbonki są nieodłącznym elementem Finału. W tym roku wyprodukowano ich 230 tysięcy. Wykonane z materiałów odnawialnych i nadające się do recyklingu, wpisują się w ekologiczne wartości WOŚP.
W dniach 3-4 czerwca 2025 r. miała miejsce Konferencja Środowiskowa Interzero – najbardziej wyczekiwane wydarzenie w branży recyklingu i ochrony środowiska. XII edycja Konferencji obfitowała w inspirujące prelekcje i merytoryczne debaty, podczas których zaproszeni goście poruszali tematy zmian legislacyjnych, najgorętszych trendów środowiskowych oraz całej przyszłości gospodarki odpadami.
Trzy dni ekspozycji, panele dyskusyjne, spotkania biznesowe i branżowe, a także Gala wręczenia nagród i Networking Party – znamy już program wydarzeń tegorocznej edycji Targów TAROPAK.
Pod Lublinem powstaje jedna z pierwszych w Polsce fabryk produkujących nakrętki przymocowane do plastikowych butelek. Wytwarzane tam produkty, będą zgodne z najnowszymi unijnymi wymaganiami, które wejdą w życie w lipcu 2024 roku, aby zoptymalizować recykling plastików. Przy projekcie pracuje Arup, firma specjalizująca się w zrównoważonej inżynierii, która współtworzyła takie obiekty, jak zakład PepsiCo pod Środą Śląską, nowy browar Carlsberg w Hamburgu czy fabryka Toyoty w tureckim Adapazari.
Grupa CANPACK zmienia adres korporacyjnej siedziby. To ekscytujący moment dla całej organizacji i ważny w historii firmy.
Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny to poważne wyzwanie środowiskowe. Będzie to też jeden z tematów XIV Międzynarodowej Konferencji Logistyka Odzysku, która odbędzie się w Warszawie w dniach 16-17 września.
Nie od dziś wiadomo, że dobrze zaprojektowane opakowanie w połączeniu z produktem odpowiedniej jakości, powinno zapewnić sukces handlowy. Zwłaszcza w obecnych czasach, gdy zakupy mają coraz częściej charakter wirtualny, to właśnie opakowanie jest tym, co może nas skutecznie zachęcić do zakupu.