opakowania

Szanowny Użytkowniku,

Zanim zaakceptujesz pliki "cookies" lub zamkniesz to okno, prosimy Cię o zapoznanie się z poniższymi informacjami. Prosimy o dobrowolne wyrażenie zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz udostępniamy informacje dotyczące plików "cookies" oraz przetwarzania Twoich danych osobowych. Poprzez kliknięcie przycisku "Akceptuję wszystkie" wyrażasz zgodę na przedstawione poniżej warunki. Masz również możliwość odmówienia zgody lub ograniczenia jej zakresu.

1. Wyrażenie Zgody.

Jeśli wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych Zaufanych Partnerów, które udostępniasz w historii przeglądania stron internetowych i aplikacji w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i aplikacjach w celu określenia Twoich potencjalnych zainteresowań w celu dostosowania reklamy i oferty), w tym umieszczanie znaczników internetowych (plików "cookies" itp.) na Twoich urządzeniach oraz odczytywanie takich znaczników, proszę kliknij przycisk „Akceptuję wszystkie”.

Jeśli nie chcesz wyrazić zgody lub chcesz ograniczyć jej zakres, proszę kliknij „Zarządzaj zgodami”.

Wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Możesz zmieniać zakres zgody, w tym również wycofać ją w pełni, poprzez kliknięcie przycisku „Zarządzaj zgodami”.




Wynik wyszukiwania

 
Napoje Pepsi oraz Mirinda w butelkach pochodzących w 100% z recyklingu zdjęcie

Napoje Pepsi oraz Mirinda w butelkach pochodzących w 100% z recyklingu

Pierwsze partie napojów Pepsi oraz Mirinda rozlewane do butelek wykonanych w 100% z przetworzonego plastiku (rPET) opuszczają polskie zakłady produkcyjne PepsiCo w Michrowie i Żninie. Napoje w nowych opakowaniach będą pojawiać się sukcesywnie na sklepowych półkach jeszcze w grudniu 2021 r. Tym samym Pepsi staje się pierwszą tak dużą marką napojów gazowanych na polskim rynku dostępną w plastikowych butelkach pochodzących wyłącznie z recyklingu. W ten sposób firma przyczynia się do realizacji założeń gospodarki obiegu zamkniętego, w której surowce mogą być wykorzystywane wielokrotnie. To kolejny ważny krok do realizacji wizji świata PepsiCo, w którym plastik nigdy nie stanie się odpadem, a jednocześnie spełnienie przez firmę złożonego pod koniec 2020 roku zobowiązania.  

Czytaj więcej

 
Kiedy warto zlecić pakowanie w saszetki i stick-packi wyspecjalizowanemu co-packerowi? zdjęcie

Kiedy warto zlecić pakowanie w saszetki i stick-packi wyspecjalizowanemu co-packerowi?

Saszetki i stick-packi są jednym z najwygodniejszych sposobów pakowania suplementów, produktów spożywczych i kosmetyków. Umożliwiają precyzyjne porcjowanie towaru, oszczędność miejsca w transporcie oraz budowanie atrakcyjnych zestawów promocyjnych. Jednak dla wielu firm przeszkodą w ich wprowadzeniu pozostaje koszt i złożoność uruchomienia własnej linii do saszetkowania. Rozwiązaniem jest współpraca z wyspecjalizowanym copackerem, który przejmie cały proces pakowania.

Czytaj więcej

 

Zarządzanie odpadami wsparciem dla gospodarki cyrkularnej

Dla efektywnego wdrożenia gospodarki o obiegu zamkniętym znaczenie ma wykonanie wielu małych kroków na każdym etapie zarządzania odpadami w przedsiębiorstwie. Opowiada o nich Monika Mąkowska, Dyrektor Biznesu Odpadów Niebezpiecznych i Innych w Stena Recycling.

Czytaj więcej

 
ODZYSK I RECYKLING OPAKOWAŃ – rozliczenie 2010 roku zdjęcie

ODZYSK I RECYKLING OPAKOWAŃ – rozliczenie 2010 roku

  Rozliczenie obowiązku odzysku i recyklingu odpadów opakowaniowych następuje na koniec roku kalendarzowego. Sprawozdania dotyczące realizacji tego obowiązku za rok 2010 należy złożyć do urzędu marszałkowskiego do 31 marca 2011 r. Tego samego dnia mija termin składnia innych sprawozdań „opakowaniowych”: OPAK-1, OPAK-2, OPAK-3.

Czytaj więcej

 
Przyszłość nie czeka. Ona już tu jest! zdjęcie

Przyszłość nie czeka. Ona już tu jest!

„W Krakowie, sercu Małopolski, gdzie historia styka się z nowoczesnością, przemysł nabiera tempa. Nie rodzi się w izolacji – powstaje tam, gdzie innowacja podaje rękę człowiekowi”.

Czytaj więcej

 
MINISTERSTWO ŚRODOWISKA I MINISTERSTWO GOSPODARKI HONOROWYM PATRONEM KONFERENCJI LOGISTYKA ODZYSKU zdjęcie

MINISTERSTWO ŚRODOWISKA I MINISTERSTWO GOSPODARKI HONOROWYM PATRONEM KONFERENCJI LOGISTYKA ODZYSKU

Ministerstwo Środowiska oraz Ministerstwo Gospodarki udzieliły honorowego patronatu konferencji LOGISTYKA ODZYSKU. Na pierwszej w Polsce konferencji podejmującej zagadnienia nowych trendów w logistyce (logistyka odzysku i ekologistyka) zostaną poruszone m.in. takie tematy, jak znaczenie logistyki w systemie zagospodarowania odpadów, rozwijanie sektora recyklingu i tworzenie wartości dodanej z odzysku w sieciach dostaw oraz propagowanie społeczeństwa recyklingu.

Czytaj więcej

 
Organizacja stanowisk pracy w firmach gospodarujących odpadami zdjęcie

Organizacja stanowisk pracy w firmach gospodarujących odpadami

18 marca będziemy obchodzić Światowy Dzień Recyklingu.

Czytaj więcej

 
Najmocniejsze ogniwo zdjęcie

Najmocniejsze ogniwo

Zastosowanie ogniw paliwowych w napędach to rozwiązanie przyjazne środowisku, ale także zapewniające wysoką wydajność urządzeń.

Czytaj więcej

 
Tworzymy przyszłość kompozytów w Europie Środkowej – znamy pierwszych uczestników JEC Forum Central Europe zdjęcie

Tworzymy przyszłość kompozytów w Europie Środkowej – znamy pierwszych uczestników JEC Forum Central Europe

Nowe wydarzenie dla branży kompozytowej w Europie Środkowej nabiera rozpędu! Już dziś organizatorzy – Targi w Krakowie oraz JEC Group – z dumą ogłaszają pierwszych wystawców, którzy wezmą udział w JEC Forum Central Europe 2025. Wydarzenie połączy kluczowych graczy z łańcucha dostaw kompozytów z Polski, Czech, Węgier, Rumunii, Słowacji, Słowenii i całego regionu.

Czytaj więcej

 
EKOTECH 2015 zdjęcie

EKOTECH 2015

Kolejna edycja kieleckich targów Ekotech odbywać się będzie w dniach 5-6.marca br. Zapraszamy na stoisko F-24 w pawolonie F.

Czytaj więcej

 
Obniżenie kosztów pakowania próżniowego dzięki zastosowaniu centralnego systemu próżniowego zdjęcie

Obniżenie kosztów pakowania próżniowego dzięki zastosowaniu centralnego systemu próżniowego

Centralny system próżniowy firmy Busch Vacuum Solutions zaprojektowany z myślą o dziesięciu maszynach pakujących pomaga Paulig Belgium zmniejszyć koszty energii i konserwacji o 20 000 EUR.

Czytaj więcej

 
Papierowa butelka staje się rzeczywistością zdjęcie

Papierowa butelka staje się rzeczywistością

Firma ALPLA, producent opakowań z tworzyw sztucznych wraz z BillerudKorsnäs, szwedzkim producentem papieru i dostawcą papierowych rozwiązań do pakowania utworzyła spółkę joint venture Paboco (The Paper Bottle Company), której celem jest opracowanie i produkcja papierowej butelki w pełni bio-pochodnej i nadającej się do recyklingu.

Czytaj więcej

 
POLECO – czas na prawdziwe spotkania zdjęcie

POLECO – czas na prawdziwe spotkania

Branżę gospodarki odpadami w najbliższym czasie czeka wiele wyzwań. O tym, jak sprostać rosnącym wymaganiom w zakresie ochrony klimatu i środowiska, będzie można porozmawiać podczas targów POLECO, które odbędą się w dniach 13-15 października.

Czytaj więcej

 
Zmiana w zarządzie operacyjnym w Grupie Utz zdjęcie

Zmiana w zarządzie operacyjnym w Grupie Utz

Grupa Utz – globalny producent opakowań transportowych wielokrotnego użytku z tworzyw sztucznych – mianowała Marca Schürmanna nowym Chief Executive Officer (CEO) i z dniem 1 lutego 2025 r. Marc Schürmann zastąpił Axela Ritzbergera, który odchodzi z firmy na własną prośbę, aby podjąć nowe wyzwania.

Czytaj więcej

 
Reloop: opóźnienia w implementacji „dyrektywy plastikowej” będą miały konsekwencje zdjęcie

Reloop: opóźnienia w implementacji „dyrektywy plastikowej” będą miały konsekwencje

Od 3 lipca obowiązuje europejska dyrektywa Single Use Plastic (SUP), mająca na celu wycofanie niektórych produktów jednorazowych, wykonanych z tworzyw sztucznych. Polska, która od 2 lat nie przygotowała się do wdrożenia unijnych przepisów, musi liczyć się z reperkusjami.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 3352