opakowania

Szanowny Użytkowniku,

Zanim zaakceptujesz pliki "cookies" lub zamkniesz to okno, prosimy Cię o zapoznanie się z poniższymi informacjami. Prosimy o dobrowolne wyrażenie zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz udostępniamy informacje dotyczące plików "cookies" oraz przetwarzania Twoich danych osobowych. Poprzez kliknięcie przycisku "Akceptuję wszystkie" wyrażasz zgodę na przedstawione poniżej warunki. Masz również możliwość odmówienia zgody lub ograniczenia jej zakresu.

1. Wyrażenie Zgody.

Jeśli wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych Zaufanych Partnerów, które udostępniasz w historii przeglądania stron internetowych i aplikacji w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i aplikacjach w celu określenia Twoich potencjalnych zainteresowań w celu dostosowania reklamy i oferty), w tym umieszczanie znaczników internetowych (plików "cookies" itp.) na Twoich urządzeniach oraz odczytywanie takich znaczników, proszę kliknij przycisk „Akceptuję wszystkie”.

Jeśli nie chcesz wyrazić zgody lub chcesz ograniczyć jej zakres, proszę kliknij „Zarządzaj zgodami”.

Wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Możesz zmieniać zakres zgody, w tym również wycofać ją w pełni, poprzez kliknięcie przycisku „Zarządzaj zgodami”.




Wynik wyszukiwania

 
POLECO – tworzymy dobry klimat dla biznesu zdjęcie

POLECO – tworzymy dobry klimat dla biznesu

Kompleksowa oferta ekologicznych trendów oraz technologicznych nowości dla branży ochrony klimatu, ale także różnych gałęzi przemysłu i przedsiębiorstw uwzględniających w swojej działalności aspekty środowiskowe, będzie zaprezentowana podczas targów POLECO.

Czytaj więcej

 
Z inicjatywy Fundacji RECAL branża odpadowa spotkała się na Politechnice Śląskiej, by dyskutować o optymalizacji procesu sortowania zdjęcie

Z inicjatywy Fundacji RECAL branża odpadowa spotkała się na Politechnice Śląskiej, by dyskutować o optymalizacji procesu sortowania

Ostatnie lata były czasem przebudowy polskiego systemu gospodarki odpadami wynikającej m.in. z potrzeby dostosowania systemu do najnowszych trendów i technologii oraz wymogów wynikających z dyrektyw Unii Europejskiej.

Czytaj więcej

 

Nowe życie materiałów – projektowanie dla recyklingu

Podniesienie poziomu recyklingu produktów, ograniczenie wykorzystania surowców rzadkich, emisji dwutlenku węgla oraz zużycia energii i surowców w produkcji, są głównymi korzyściami, jakie przynosi projektowanie dla recyklingu.

Czytaj więcej

 
Konferencja EkoSfera o aktualnych wyzwaniach środowiskowych dla Polski zdjęcie

Konferencja EkoSfera o aktualnych wyzwaniach środowiskowych dla Polski

Polski Ład, transformacja energetyczna, zrównoważona gospodarka zasobami wodnymi, ekoprojektowanie, a także rola samorządów w kontekście zmian klimatu to tylko niektóre zagadnienia, które zostaną poruszone podczas konferencji EkoSfera, organizowanej przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska, podczas targów POLECO.

Czytaj więcej

 
Organizacja stanowisk pracy w firmach gospodarujących odpadami zdjęcie

Organizacja stanowisk pracy w firmach gospodarujących odpadami

18 marca będziemy obchodzić Światowy Dzień Recyklingu.

Czytaj więcej

 
Napoje Pepsi oraz Mirinda w butelkach pochodzących w 100% z recyklingu zdjęcie

Napoje Pepsi oraz Mirinda w butelkach pochodzących w 100% z recyklingu

Pierwsze partie napojów Pepsi oraz Mirinda rozlewane do butelek wykonanych w 100% z przetworzonego plastiku (rPET) opuszczają polskie zakłady produkcyjne PepsiCo w Michrowie i Żninie. Napoje w nowych opakowaniach będą pojawiać się sukcesywnie na sklepowych półkach jeszcze w grudniu 2021 r. Tym samym Pepsi staje się pierwszą tak dużą marką napojów gazowanych na polskim rynku dostępną w plastikowych butelkach pochodzących wyłącznie z recyklingu. W ten sposób firma przyczynia się do realizacji założeń gospodarki obiegu zamkniętego, w której surowce mogą być wykorzystywane wielokrotnie. To kolejny ważny krok do realizacji wizji świata PepsiCo, w którym plastik nigdy nie stanie się odpadem, a jednocześnie spełnienie przez firmę złożonego pod koniec 2020 roku zobowiązania.  

Czytaj więcej

 
O ekologii lokalnie oraz globalnie czyli dyskusje podczas targów POL-ECO-SYSTEM zdjęcie

O ekologii lokalnie oraz globalnie czyli dyskusje podczas targów POL-ECO-SYSTEM

Targi POL-ECO-SYSTEM (27-30.10.2015) r. w Poznaniu tworzą platformę wymiany doświadczeń oraz dobrych praktyk. Wszystko za sprawą prawie 50 wydarzeń, konferencji i seminariów, dedykowanych dla różnych branż. Dzięki temu, targi stwarzają doskonałą okazję do dyskusji na najbardziej istotne tematy związane z ochroną środowiska.

Czytaj więcej

 
Największa i jedyna w Polsce ekspozycja technologii CNG, LNG i LCNG zdjęcie

Największa i jedyna w Polsce ekspozycja technologii CNG, LNG i LCNG

Portal cng.auto.pl i Fundacja Green Fuel organizują na Międzynarodowych Targach Poznańskich wystawę "Strefa Metanu". Ekspozycję specjalną będzie można zwiedzać w dniach 27-30.10.2015 w Miasteczku Ekologicznym w ramach targów POL-ECO-SYSTEM, które są największą ekologiczną wystawą w Polsce.

Czytaj więcej

 
Reloop: Ostatni moment na wprowadzenie polskiego systemu kaucyjnego powiązanego z Rozszerzoną Odpowiedzialnością Producenta  zdjęcie

Reloop: Ostatni moment na wprowadzenie polskiego systemu kaucyjnego powiązanego z Rozszerzoną Odpowiedzialnością Producenta

Polski rynek gospodarowania odpadami opakowaniowymi może już niedługo przejść prawdziwą rewolucję. Szanse na nią dają rozpoczęte właśnie prace nad zmianą Ustawy o opakowaniach i odpadach opakowaniowych. W jakim kierunku powinny iść? – Doświadczenia innych krajów pokazują, że najlepsze efekty w gospodarowaniu odpadami opakowaniowymi daje mocne ich oparcie o koncepcję Rozszerzonej Odpowiedzialności Producenta, połączone ze skutecznym systemem kaucyjnym – podkreśla Anna Larsson, Dyrektor ds. ekonomii cyrkularnej Reloop Platform.

Czytaj więcej

 
Recykling PET - Ratujmy naszą przyszłość zdjęcie

Recykling PET - Ratujmy naszą przyszłość

„Od lat 60-tych XX w. światowa produkcja tworzyw sztucznych wzrosła dwudziestokrotnie, osiągając 322 mln t w 2015 r.

Czytaj więcej

 

Edukujmy i korzystajmy z rozwiązań, które działają – Instytut ESG za segregacją butelek szklanych jednorazowego użytku w systemach gminnych

Prawie 90 proc. Polaków segreguje jednorazowe szklane butelki wrzucając je do zielonego pojemnika w ramach gminnych systemów odbioru frakcji szklanej. Sprawnie działa też odbiór butelek zwrotnych, np. po wodzie lub piwie, pozwalając na ponowne zagospodarowanie ponad 70% takich opakowań. Instytut ESG jest za systemem kaucyjnym dla butelek plastikowych,  których odzyskuje się niewiele – dla konsumentów i samych sklepów, dodatkowe obowiązki nie przysporzą takich problemów, jak gabarytowe szkło. Te powinny być pozyskiwane jak dotychczas – z systemów gminnych.

Czytaj więcej

 

Europejczycy są skłonni płacić więcej za opakowania zwierające mniej plastiku

Sześciu na dziesięciu (62%) europejskich konsumentów twierdzi, że byliby skłonni zapłacić więcej za produkty spożywcze w opakowaniach zawierających mniej tworzyw sztucznych. Podobna liczba (59%) twierdzi, że sortuje i poddaje recyklingowi więcej odpadów niż pięć lat temu.

Czytaj więcej

 

Gminy potrzebują wsparcia finansowego przy recyklingu opakowań

Federacja Przedsiębiorców Polskich (FPP) oraz Centrum Analiz Legislacyjnych i Polityki Ekonomicznej (CALPE) zwracają uwagę, że gminna infrastruktura komunalna służąca do odbioru i sortowania śmieci jest w Polsce dobrze rozwinięta. Jednak gminy potrzebują pilnie wsparcia finansowego, bo dotychczas to one z udziałem mieszkańców ponoszą koszty recyklingu odpadów po opakowaniach. Tymczasem to producenci wyrobów spożywczych ponoszą odpowiedzialność za to, jakie opakowania i tym samym odpady są wprowadzane na rynek.

Czytaj więcej

 
Dziękujemy za odwiedzenie naszego stoiska na EKOTECH 2013 zdjęcie

Dziękujemy za odwiedzenie naszego stoiska na EKOTECH 2013

Tegoroczne XIV Targi Ekologiczne, Komunalne, Surowców Wtórnych, Utylizacji i Recyklingu EKOTECH pozwoliły nam po raz kolejny zaprezentować Państwu naszą ofertę handlową, a szczególnie poziomą prasę belującą HL 3521 S, która zaraz po targach trafiła do firmy Eko - Szymańscy Sp. z o.o. w Pyzdrach. Była to wspaniała okazja do spotkań ze stałymi klientami i zainteresowania nowych firm naszymi produktami.

Czytaj więcej

 
Trwają Targi EKOTECH.  Dziś drugi dzień wydarzenia. zdjęcie

Trwają Targi EKOTECH. Dziś drugi dzień wydarzenia.

Aż 4300 osób odwiedziło tegoroczne Targi Enex i Ekotech. Liczba Wystawców i Zwiedzających tegoroczne wydarzenie jest imponująca. To dowód na to, że bezpośrednie spotkania są bardzo potrzebne! Przed nami kolejny dzień spotkania branży.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 330