Już po raz drugi targi Poleko odbywały się w październiku. Mimo, że to największa tego typu impreza branżowa w Polsce nie sposób nie zauważyć pewnego regresu, jaki przeżywają targi, a także nieobecności kilku kluczowych graczy na rynku.
Prawie 90 proc. Polaków segreguje jednorazowe szklane butelki wrzucając je do zielonego pojemnika w ramach gminnych systemów odbioru frakcji szklanej. Sprawnie działa też odbiór butelek zwrotnych, np. po wodzie lub piwie, pozwalając na ponowne zagospodarowanie ponad 70% takich opakowań. Instytut ESG jest za systemem kaucyjnym dla butelek plastikowych, których odzyskuje się niewiele – dla konsumentów i samych sklepów, dodatkowe obowiązki nie przysporzą takich problemów, jak gabarytowe szkło. Te powinny być pozyskiwane jak dotychczas – z systemów gminnych.
Na szkoleniu omówimy w jaki sposób praktycznie wdrożyć aktualne przepisy prawne krajowe i UE dotyczące materiałów i wyrobów przeznaczonych do kontaktu z żywnością. Przedstawimy
W dniach 26-29 września Międzynarodowe Targi Poznańskie będą gościły dostawców surowców oraz przetwórców tworzyw sztucznych, gumy i kauczuku.
W dniach 13-15 listopada br. braliśmy udział w Targach Wyposażenia Hoteli i Gastronomi HORECA 2013 w Krakowie. Po raz pierwszy prezentowaliśmy naszą ofertę na tego typu lokalnych targach branżowych. Skłoniło nas do tego stale rosnące zainteresowanie belownicami ze strony hoteli. Widzimy tutaj sporą grupę naszych potencjalnych klientów.
W dniach 22-25.05 br. w Jachrance koło Warszawy odbył się 42 Zjazd Krajowego Forum Dyrektorów ZOM.
Tegoroczne XIV Targi Ekologiczne, Komunalne, Surowców Wtórnych, Utylizacji i Recyklingu EKOTECH pozwoliły nam po raz kolejny zaprezentować Państwu naszą ofertę handlową, a szczególnie poziomą prasę belującą HL 3521 S, która zaraz po targach trafiła do firmy Eko - Szymańscy Sp. z o.o. w Pyzdrach. Była to wspaniała okazja do spotkań ze stałymi klientami i zainteresowania nowych firm naszymi produktami.
Niepodważalnym faktem jest, że innowacyjność w dzisiejszych czasach jest w cenie. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę firma Invento oferująca zupełnie nowe rozwiązanie w branży opakowań, które może stanowić przełom na rynku.
19 czerwca w Centrum Prasowym PAP odbyła się premiera najnowszego raportu Polskiego Paktu Plastikowego pt. "RECYKLATY. Jak zwiększyć dostępność recyklatów z tworzyw sztucznych wysokiej jakości w Polsce? Rola i zadania dla interesariuszy.” Raport podkreśla potrzebę redukcji wykorzystania surowców pierwotnych w sektorze opakowań, promując stosowanie recyklatów jako kluczowego rozwiązania w tym obszarze. Zwiększenie udziału surowców wtórnych w opakowaniach do 25% do końca 2025 roku to jeden z głównych celów Polskiego Paktu Plastikowego.
Serdecznie Państwu dziękujęmy za odwiedzenie naszego stoiska na X Jubileuszowych Targach Ekologicznych, Komunalnych, Surowców Wtórnych, Utylizacji i Recyklingu!
Taśmy pakowe to niedoceniany, lecz niezwykle istotny element całego procesu pakowania. Wybór właściwych produktów może zaowocować znaczną optymalizacją pracy magazynu, co w dłuższej perspektywie przełoży się na duże oszczędności. To jednak nie wszystko. Dobrze dobrane taśmy to także duży krok w stronę neutralności środowiskowej, szczególnie w branży e-commerce.
W ubiegłym tygodniu Ministerstwo Klimatu i Środowiska dość niespodziewanie ogłosiło, że do projektu ustawy implementującej w Polsce rozszerzoną odpowiedzialność producenta – a przynajmniej jej fragmenty – dokłada zapisy dotyczące systemu kaucyjnego.
Wystawcy prezentujący swoje innowacyjne produkty, usługi i rozwiązania zostali docenieni przez jury i otrzymali tytuł laureata w konkursie o Złoty Medal Grupy MTP. Cechą wspólną wyróżnionych produktów jest innowacyjność, nowoczesność i niezawodność. Nagrodzonych będzie można zobaczyć w Poznaniu w dniach 17-19 października podczas Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POLECO.
Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLECO 2022 zgromadziły w Poznaniu 149 firm z dziewięciu krajów, a także 4490 profesjonalnych zwiedzających. Wystawcy zaprezentowali szeroką gamę produktów, usług i technologicznych nowości, a to wszystko w towarzystwie licznych konferencji, odpowiadających na najbardziej aktualne wyzwania związane z ochroną środowiska, polityką klimatyczną i zrównoważonym rozwojem.
Chociaż druk offsetowy jest obecnie najczęściej stosowaną techniką druku, to dla wielu kojarzy się on jedynie z możliwością zadruku papieru.