Targi Kielce stały się centrum ekologicznych i nowoczesnych rozwiązań dla samorządów oraz firm z branży komunalnej za sprawą 25. jubileuszowych targów Ekotech. Wydarzenie przyciągnęło do kieleckiego ośrodka ponad 2 tys. zwiedzających i ponad 60 wiodących firmy z sektora gospodarki odpadami oraz ochrony środowiska.
Jedyne w Polsce targi skupiające oferentów i decydentów odpowiedzialnych za rozwój branży narzędziowo-przetwórczej w Polsce odbędą się już 8-10 marca w Bydgoszczy. Targi INNOFORM® ponownie sprawią, że miasto stanie się kluczowym punktem na przemysłowej mapie Polski.
Obieg zamknięty i bezpieczny transport najmniejszych detali z wykorzystaniem pojemników plastikowych i tac transportowych od grupy Utz
Kolejna odsłona jednej z największych konferencji z zakresu automatyzacji i systemów sterowania przed nami. Zaplanowane na 17 maja w Legnicy wydarzenie stanowi świetną okazję do poszerzenia wiedzy o najnowsze rozwiązania technologiczne oraz zdobycia cennych kontaktów biznesowych.
Maszyny pakujące to bardzo ważny element całego procesu produkcji. Z ich pomocą towar trafia do odpowiednich opakowań i jest rozdzielany na takie same porcje – dzięki pełnej automatyzacji całość odbywa się w znacznie szybszym tempie. Wybór takiej maszyny pakującej zależy od rodzaju produktu, który będzie pakowany.
Ishida Europe wprowadza na rynek nową maszynę do formowania, napełniania i zgrzewania opakowań w układzie pionowym (VFFS. INSPIRA Boxmotion, dzięki 30% wzrostowi prędkości w porównaniu z poprzednimi modelami, stanowi ona efektywne rozwiązanie dla producentów żywności, którzy chcą obniżyć koszty. Dzięki nowej maszynie proces produkcji odbywa się bez błędów, przy jednoczesnym zachowaniu elastyczności, co pozwala sprostać stale zmieniającym się potrzebom klientów.
Już 23 listopada 2016 roku w Rzeszowie odbędzie się pierwsza na Podkarpaciu Konferencja Techniczna poświęcona tematyce automatyzacji i systemów sterowania w zakładach produkcyjnych.
Od początku swego istnienia przemysł dąży do wzrostu wydajności produkcji, obniżenia jej kosztów i polepszenia jakości wytwarzanych elementów. Zapewnienie tego możliwe jest tylko przez zastosowanie nowoczesnych technologii, a jedną z nich jest tytułowa automatyka przemysłowa.
Butelki wykonane z tworzywa PET mogą być poddane recyklingowi i wykorzystane powtórnie - to obecnie jeden z najskuteczniejszych i efektywnych środowiskowo sposobów gospodarowania odpadami z tworzyw sztucznych. Wejście od 2025 roku systemu kaucyjnego dodatkowo zapewni czysty gatunkowo surowiec wtórny jakim są postkonsumenckie butelki napojowe PET.
COMAC Srl z Włoch opracował nowy system recyklingu materiałów polimerowych PCR i wysoko zadrukowanych nazwaną Side Filter (filtrowania bocznego).
Systemy kontroli wizyjnej to często spotykane rozwiązanie automatyzujące pracę w obszarze produkcji. Tymczasem systemy wizyjne mogą być również ułatwiać i przyśpieszać wiele zadań realizowanych w magazynie. Dowiedz się więcej o praktycznym zastosowaniu systemów wizyjnych w logistyce.
Werner-Kenkel Bochnia sp. z o.o. zainwestuje w rozwój swojego zakładu 50 mln zł. Krakowski Park Technologiczny wydał właśnie decyzję o wsparciu dla tego przedsiębiorstwa w ramach programu Polska Strefa Inwestycji. Ze zwolnienia podatkowego w ramach PSI postanowiły ostatnio skorzystać także: AQUER Maciej Dyba, Jarosław Kram sp.j., ETYFLEX sp. z o.o., Magda Plant-Based oraz EUROMEX sp. z o.o.
Optymalizacja pakowania odgrywa ważną rolę w logistyce i transporcie towarów. Istnieje jednak szereg produktów, które trudno zapakować i standardowe maszyny się przy tym nie sprawdzą.
Niektóre towary ze względu na ich bezpieczeństwo trzeba przechowywać oraz transportować w odpowiednich pojemnikach. Dotyczy to przede wszystkim komponentów elektromechanicznych oraz elektronicznych, które na skutek wyładowań elektrostatycznych mogą przestać prawidłowo działać. W takich sytuacjach zaleca się wykorzystywanie pojemników z certyfikatem ESD, które chronią komponenty przed działaniem szkodliwych wyładowań. Sprawdź, co warto wiedzieć o pojemnikach z certyfikatem ESD i kiedy jeszcze należy je stosować.
System kaucyjny, surowce strategiczne, dyrektywa opakowaniowa – to tylko wybrane tematy, które zostaną poruszone podczas targów POLECO 2024. Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w inspirujących konferencjach, na których omówione zostaną m.in. transformacja niskoemisyjna, recykling tworzyw sztucznych, a także wyzwania związane z cyrkularną gospodarką odpadami. Zapraszamy do poznania innowacyjnych rozwiązań, które kształtują przyszłość naszej branży i polskiej gospodarki.