Cyfrowa produkcja etykiet stała się obecnie kluczowym segmentem i motorem napędowym branży. Rozwiązania z zakresu druku cyfrowego oraz wykorzystujące druk hybrydowy stanowią 35 proc. całkowitej wartości rynku. Zasięg technologii cyfrowej rośnie błyskawicznie. Coraz więcej marek i sprzedawców detalicznych wskazuje zwinność i szybkość reakcji jako czynniki decydujące, konieczne do sprostania nieustannie zmieniającym się trendom popytu.
Komisja Europejska zaproponowała nowe limity dla ekstrahowalnego ołowiu i kadmu dla wyrobów przeznaczonych do kontaktu z żywnością.
Musująca mikstura uwodzi, kiedy Brau Beviale 2012 od 13 do 15 listopada zapraszają do wzięcia udziału w targach w Centrum Targowym w Norymberdze.
Według informacji, jakie docierają z Brukseli, Komisja Europejska uważa, że wprowadzenie zakazu stosowania tradycyjnych plastikowych torebek na terenie całej Unii Europejskiej jest pomysłem dobrym i wykonalnym.
Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLECO 2022 zgromadziły w Poznaniu 149 firm z dziewięciu krajów, a także 4490 profesjonalnych zwiedzających. Wystawcy zaprezentowali szeroką gamę produktów, usług i technologicznych nowości, a to wszystko w towarzystwie licznych konferencji, odpowiadających na najbardziej aktualne wyzwania związane z ochroną środowiska, polityką klimatyczną i zrównoważonym rozwojem.
DS Smith, wiodący dostawca ekologicznych opakowań, bada, w jaki sposób włókna wodorostów mogą być wykorzystywane jako surowiec w produktach papierniczych i opakowaniowych w obliczu rosnącego zapotrzebowania na ekologiczne towary zarówno ze strony klientów, jak i konsumentów.
27-29 września 2022 w sercu polskiej doliny narzędziowej – Bydgoszczy – odbyła się 5. już edycja jedynych w Polsce targów narzędziowo-przetwórczych INNOFORM®, skupiających oferentów i decydentów branży. W Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym spotkali się producenci i dystrybutorzy obrabiarek, narzędzi specjalnych i skrawających, form wtryskowych, specjalistycznego oprogramowania, firmy zajmujące się modelowaniem, wizualizacją i symulacją procesu wtryskiwania, automatyzacją i robotyzacją produkcji, przetwórcy tworzyw sztucznych i przedstawiciele wielu innych branż.
Bydgoski Klaster Przemysłowy oraz Targi w Krakowie zapraszają w dniach 20-22 kwietnia 2021r. na Konferencję Branży Narzędziowo-Przetwórczej INNOFORM® w formule on-line. Pierwszego dnia odbędzie się międzynarodowa konferencja poświęcona niezwykle istotnym dla branży narzędziowej zagadnieniom ECO-DESIGN oraz Circular Economy. W centrum uwagi znajdą się zmiany w ustawodawstwie Unii Europejskiej, wprowadzające nowe podejście w gospodarowaniu materiałami – Gospodarki Obiegu Zamkniętego.
Spółka Ball Packaging Europe zainwestuje blisko 5 milionów euro w działania na rzecz ochrony środowiska w Europie.
Spółka Tetra Pak poinformowała w najnowszym Raporcie Zrównoważonego Rozwoju o postępach dotyczących umożliwiania transformacji zrównoważonego rozwoju w całym łańcuchu wartości oraz w trzech głównych obszarach swoich zobowiązań: ochrony żywności, ludzi i przyszłości.
Rząd znosi obostrzenia, a Grupa MTP wraca do gry. Przygotowana do wznowienia działalności i zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom, gościom biznesowym i turystom. #WracamyDoGry – to zainicjowana przez Grupę MTP wspólna kampania Miasta Poznań oraz poznańskich firm i instytucji.
Polska przygotowuje się do wprowadzenia systemu kaucyjnego, który jest odpowiedzią na dyrektywę Unii Europejskiej – Single Use Plastic (SUP) czyli tzw. „dyrektywę plastikową”.
Na tegorocznych połączonych targach FestiwalDruku.pl i Packaging Innovations 2021 (Międzynarodowe Targi Opakowań), które odbędą się w dniach 15-16 września w EXPO XXI w Warszawie, firma OKI wraz z partnerami zaprezentuje swoje nagradzane rozwiązania z białym tonerem: Oki Pro1050, Oki Pro8432WT, OKI Pro9542EC z wielofunkcyjnym podajnikiem automatycznym.
Zgodnie z nowym rozporządzeniem Rady Ministrów z 23 października organizacja kongresów i targów online w czerwonej strefie jest już możliwa. Dlatego Subcontracting Meetings odbędą się zgodnie z planem już 4-6 listopada 2020 roku. Ze względów bezpieczeństwa wyłącznie w wersji online.
Na tegoroczne Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLECO zaprasza grono firm produkcyjnych i usługowych z branży recyklingu, odpadów, rewitalizacji i rekultywacji, utrzymania czystości i porządku. Wystawcy reprezentować będą także branże związane z techniką komunalną, gospodarką obiegu zamkniętego, odnawialnymi źródłami energii, inteligentnymi miastami oraz ochroną klimatu.