Białe, różowe i czerwone, musujące i tradycyjne. A wszystkie dostępne… w puszce! Dzięki marce Wine Not polski konsument ma do wyboru wysokiej jakość wino różnych gatunków w wygodnym i innowacyjnym opakowaniu.
Targi Ekotech odbyły się równoległe z targami Enex oraz 4Insulation. Wszystkie wydarzenia przyciągnęły do Kielc ponad 170 Wystawców.
W sierpniu bieżącego roku Komisja Europejska poddała do konsultacji w krajach członkowskich UE wniosek SCCS (Komitetu Naukowego ds. Bezpieczeństwa Konsumentów przy Komisji Europejskiej) o ograniczenie stosowania izotiazolonów jedynie do konserwacji wyrobów „rinse off”.
Podczas Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POLECO, które zgromadzą w tym roku ponad 150 wystawców z dziewięciu krajów, Bank Gospodarstwa Krajowego prezentować będzie Ideę 3W. Do tej inicjatywy dołączyło już 26 partnerów biznesowych oraz 12 podmiotów naukowych skupionych wokół Interdyscyplinarnego Centrum Innowacji 3W. Ale to tylko jedno z wielu interesujących wydarzeń, które będą towarzyszyły targom POLECO w tym roku.
Cyfrowa produkcja etykiet stała się obecnie kluczowym segmentem i motorem napędowym branży. Rozwiązania z zakresu druku cyfrowego oraz wykorzystujące druk hybrydowy stanowią 35 proc. całkowitej wartości rynku. Zasięg technologii cyfrowej rośnie błyskawicznie. Coraz więcej marek i sprzedawców detalicznych wskazuje zwinność i szybkość reakcji jako czynniki decydujące, konieczne do sprostania nieustannie zmieniającym się trendom popytu.
Komisja Europejska zaproponowała nowe limity dla ekstrahowalnego ołowiu i kadmu dla wyrobów przeznaczonych do kontaktu z żywnością.
Musująca mikstura uwodzi, kiedy Brau Beviale 2012 od 13 do 15 listopada zapraszają do wzięcia udziału w targach w Centrum Targowym w Norymberdze.
Według informacji, jakie docierają z Brukseli, Komisja Europejska uważa, że wprowadzenie zakazu stosowania tradycyjnych plastikowych torebek na terenie całej Unii Europejskiej jest pomysłem dobrym i wykonalnym.
Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLECO 2022 zgromadziły w Poznaniu 149 firm z dziewięciu krajów, a także 4490 profesjonalnych zwiedzających. Wystawcy zaprezentowali szeroką gamę produktów, usług i technologicznych nowości, a to wszystko w towarzystwie licznych konferencji, odpowiadających na najbardziej aktualne wyzwania związane z ochroną środowiska, polityką klimatyczną i zrównoważonym rozwojem.
DS Smith, wiodący dostawca ekologicznych opakowań, bada, w jaki sposób włókna wodorostów mogą być wykorzystywane jako surowiec w produktach papierniczych i opakowaniowych w obliczu rosnącego zapotrzebowania na ekologiczne towary zarówno ze strony klientów, jak i konsumentów.
27-29 września 2022 w sercu polskiej doliny narzędziowej – Bydgoszczy – odbyła się 5. już edycja jedynych w Polsce targów narzędziowo-przetwórczych INNOFORM®, skupiających oferentów i decydentów branży. W Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym spotkali się producenci i dystrybutorzy obrabiarek, narzędzi specjalnych i skrawających, form wtryskowych, specjalistycznego oprogramowania, firmy zajmujące się modelowaniem, wizualizacją i symulacją procesu wtryskiwania, automatyzacją i robotyzacją produkcji, przetwórcy tworzyw sztucznych i przedstawiciele wielu innych branż.
Bydgoski Klaster Przemysłowy oraz Targi w Krakowie zapraszają w dniach 20-22 kwietnia 2021r. na Konferencję Branży Narzędziowo-Przetwórczej INNOFORM® w formule on-line. Pierwszego dnia odbędzie się międzynarodowa konferencja poświęcona niezwykle istotnym dla branży narzędziowej zagadnieniom ECO-DESIGN oraz Circular Economy. W centrum uwagi znajdą się zmiany w ustawodawstwie Unii Europejskiej, wprowadzające nowe podejście w gospodarowaniu materiałami – Gospodarki Obiegu Zamkniętego.
Spółka Tetra Pak poinformowała w najnowszym Raporcie Zrównoważonego Rozwoju o postępach dotyczących umożliwiania transformacji zrównoważonego rozwoju w całym łańcuchu wartości oraz w trzech głównych obszarach swoich zobowiązań: ochrony żywności, ludzi i przyszłości.
Spółka Ball Packaging Europe zainwestuje blisko 5 milionów euro w działania na rzecz ochrony środowiska w Europie.
Rząd znosi obostrzenia, a Grupa MTP wraca do gry. Przygotowana do wznowienia działalności i zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom, gościom biznesowym i turystom. #WracamyDoGry – to zainicjowana przez Grupę MTP wspólna kampania Miasta Poznań oraz poznańskich firm i instytucji.