Ponad 600 firm z całego świata i wszystkie 7 hal wystawienniczych – to wynik tegorocznej edycji Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy Plastpol. Wydarzenie, organizowane w Targach Kielce od 27 lat powróciło do swojej przedpandemicznej formy, utrzymując swój międzynarodowy prestiż.
Polski rynek gospodarowania odpadami opakowaniowymi może już niedługo przejść prawdziwą rewolucję. Szanse na nią dają rozpoczęte właśnie prace nad zmianą Ustawy o opakowaniach i odpadach opakowaniowych. W jakim kierunku powinny iść? – Doświadczenia innych krajów pokazują, że najlepsze efekty w gospodarowaniu odpadami opakowaniowymi daje mocne ich oparcie o koncepcję Rozszerzonej Odpowiedzialności Producenta, połączone ze skutecznym systemem kaucyjnym – podkreśla Anna Larsson, Dyrektor ds. ekonomii cyrkularnej Reloop Platform.
Przez najbliższe dwa tygodnie w Galerii Dominikańskiej we Wrocławiu w ramach wystawy pod hasłem „Moda na Eko”, będzie można dowiedzieć się jak w praktyce wygląda recykling, uzyskać odpowiedź na szereg pytań z dziedziny ekologii, a także wziąć
To już jutro! W środę, 19 października, rozpoczną się w Poznaniu Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLECO. W tym roku spodziewanych jest blisko 150 wystawców z dziewięciu krajów. Wielu z nich zaprezentuje podczas POLECO swoje nowości. Wręczone zostaną Złote Medale, a w programie także bogata propozycja konferencji i wydarzeń towarzyszących. Targi potrwają do piątku 21 października.
Każdego roku na świecie produkuje się około 300 milionów ton papieru. Według różnych szacunków, duża część tej produkcji jest zużywana na cele nie zawsze przemyślane, czy konieczne.
Merytoryczne konferencje i techniczne warsztaty, specjalne branżowe strefy, pokazy nowych maszyn i robotów – to wszystko czekać będzie na gości targowych w dniach 26-28 września podczas Targów Taropak. Warto przyjechać do Poznania!
Podczas tegorocznych targów Snackex, które odbędą się 6-7 lipca w Hamburgu w Niemczech, Ishida przedstawi swoje zautomatyzowane rozwiązania do pakowania przekąsek. Wyjątkowej klasy urządzenia, zapewniają najwyższy poziom wydajności operacyjnej i dają producentom możliwość zwiększenia sprawności i elastyczności działania, aby mogli szybko reagować na nowe wymagania rynku.
Ishida Europe, specjalista w tworzeniu kompletnych linii produkcyjnych, zapowiedziała, że będzie dążyć do jak najbardziej neutralnych pod względem emisji dwutlenku węgla stoisk wystawienniczych.
Serdecznie zapraszamy do udziału w 11. Konferencji Paliwa z Odpadów, która odbędzie się w dniach 8 – 9 czerwca 2021 r. w formule hybrydowej. W tym roku spotkamy się w formie stacjonarnej w Wiśle oraz online.
W Norymberdze rozpoczęły się targi BrauBeviale 2014. Wśród wystawców znalazła się również firma Ball Packaging Europe, prezentująca szereg innowacji w dziedzinie puszek aluminiowych.
Branży DIY (Do It Yourself – Zrób to sam) przyświeca idea, która związana jest z wykonywaniem różnych rzeczy samodzielnie. Dlatego opakowanie produktów powinno być estetyczne, wytrzymałe i przyciągać uwagę klientów. By jednak dostarczać zestawy sprawnie i na czas, dostawcom w tym sektorze przydatna będzie sprawna logistyka wspierana przez partnera od automatyzacji konfekcjonowania. Firma Domino Polska z Dzierżoniowa, klient firmy Silny&Salamon, to przykład, który pokazuje jak sprostać oczekiwaniom dzisiejszych konsumentów i budować przewagę na rynku.
W dniach 7-8 czerwca 2022 r. w warszawskim centrum konferencyjnym Airport Hotel Okęcie odbędzie się konferencja „Design for Recycling”. Wydarzenie, organizowane przez lidera branży opakowaniowej – firmę ALPLA, skierowane jest do osób zawodowo związanych z sektorami przemysłu chemicznego, kosmetycznego i spożywczego.
Podczas Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POLECO, które zgromadzą w tym roku ponad 150 wystawców z dziewięciu krajów, Bank Gospodarstwa Krajowego prezentować będzie Ideę 3W. Do tej inicjatywy dołączyło już 26 partnerów biznesowych oraz 12 podmiotów naukowych skupionych wokół Interdyscyplinarnego Centrum Innowacji 3W. Ale to tylko jedno z wielu interesujących wydarzeń, które będą towarzyszyły targom POLECO w tym roku.
Rynek paliw z odpadów rozwija się w Polsce od wielu lat. Dziś borykamy się z nadpodażą paliw, odbiorcy RDF dyktują ceny a magazynowane paliwa stanowią zagrożenie pożarowe. Przemysł cementowy nie zaabsorbuje więcej frakcji palnej.
Zachowanie równowagi między ekonomią a ekologią to dziś jedno z największych wyzwań stojących przed każdą firmą. Postępujące zmiany klimatu i rosnąca świadomość społeczeństwa wymuszają na biznesie udoskonalenie strategii rozwojowych i podjęcie realnych działań. Są jednak firmy, które troskę o środowisko mają w swoim DNA, a wdrażanie etycznych i zrównoważonych praktyk nie jest dla nich wyłącznie trendem, a filarem działalności.