Federacja Przedsiębiorców Polskich (FPP) oraz Centrum Analiz Legislacyjnych i Polityki Ekonomicznej (CALPE) zwracają uwagę, że gminna infrastruktura komunalna służąca do odbioru i sortowania śmieci jest w Polsce dobrze rozwinięta. Jednak gminy potrzebują pilnie wsparcia finansowego, bo dotychczas to one z udziałem mieszkańców ponoszą koszty recyklingu odpadów po opakowaniach. Tymczasem to producenci wyrobów spożywczych ponoszą odpowiedzialność za to, jakie opakowania i tym samym odpady są wprowadzane na rynek.
Magazynowanie towarów powinno się odbywać w ściśle określonych warunkach. Ważne jest nie tylko efektywne składowanie, ale także zabezpieczenie zawartości.
W dniach 18-20 września w sopockim hotelu Sheraton odbyła się XI edycja Konferencji Środowiskowej Interzero, która upłynęła pod hasłem Filary cyrkularności.
19 czerwca w Centrum Prasowym PAP odbyła się premiera najnowszego raportu Polskiego Paktu Plastikowego pt. "RECYKLATY. Jak zwiększyć dostępność recyklatów z tworzyw sztucznych wysokiej jakości w Polsce? Rola i zadania dla interesariuszy.” Raport podkreśla potrzebę redukcji wykorzystania surowców pierwotnych w sektorze opakowań, promując stosowanie recyklatów jako kluczowego rozwiązania w tym obszarze. Zwiększenie udziału surowców wtórnych w opakowaniach do 25% do końca 2025 roku to jeden z głównych celów Polskiego Paktu Plastikowego.
Skrzynki dla piekarni i cukierni są niezbędne do zapewnienia prawidłowego i bezpiecznego przewozu delikatnych produktów.
Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLECO 2022 zgromadziły w Poznaniu 149 firm z dziewięciu krajów, a także 4490 profesjonalnych zwiedzających. Wystawcy zaprezentowali szeroką gamę produktów, usług i technologicznych nowości, a to wszystko w towarzystwie licznych konferencji, odpowiadających na najbardziej aktualne wyzwania związane z ochroną środowiska, polityką klimatyczną i zrównoważonym rozwojem.
W dniach 19-20 czerwca 2024 r. w EXPO XXI w Warszawie odbędzie się 5. edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego. To wyjątkowe wydarzenie niezmiennie od lat cieszy się zaufaniem tysięcy dostawców i producentów z sektora farmaceutycznego i kosmetycznego. W tym roku Organizatorzy zaprosili na wydarzenie również szerokie grono producentów suplementów diety, co jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie rynku w tej kategorii produktowej.
Transport żywności jest niezwykle wymagający. Aby artykuły spożywcze zachowały najlepszą jakość, powinny zostać przewiezione w odpowiednich do tego warunkach.
Pojemniki z tworzyw sztucznych mają zastosowania w wielu branżach, m.in. w przemysłowych, motoryzacyjnych, spożywczych.
Już wkrótce Rada Unii Europejskiej zatwierdzi dyrektywę w sprawie ograniczenia wpływu niektórych produktów z tworzyw sztucznych na środowisko. Zdaniem ekspertów Deloitte zawarte w tym dokumencie ambitne cele ograniczające stosowanie plastiku nie będą możliwe bez wprowadzenia systemu kaucyjnego. Z 5 mln 565 tys. ton opakowań wprowadzonych na rynek w Polsce w 2017 roku, około 2,5 mln ton (45 proc.) trafiło do gospodarstw domowych.
Coraz więcej pracowników przechodzi na emerytury i ważne staje się przekazywanie wiedzy i zachowanie jej w organizacji.
Bez odpowiedniej jakości oświetlenia magazynu czy zakładu produkcyjnego trudno mówić o bezpiecznych warunkach do pracy. Właściwe światło wpływa nie tylko na komfort pracowników, ale także na efektywność operacyjną i redukcję kosztów. Dowiedz się, jakie korzyści może przynieść inwestycja w nowoczesne oświetlenie LED w Twojej firmie.
URP-S to modułowe urządzenie wspomagające proces recyklingu. Głównym celem maszyny jest opróżnianie oraz zgniatanie nieprawidłowo napełnionych lub przeterminowanych opakowań. Za pomocą odpowiednio skonfigurowanego wyposażenia zgniatarka firmy HSM URP-S znajduje zastosowanie w wielu branżach, zwiększając wydajność na przykład zakładów recyklingu.
O zaletach pojemników z tworzyw sztucznych służących do przechowywania i transportu towarów informowaliśmy już wielokrotnie.
Mimo spowolnienia gospodarczego i wysokiej inflacji, Grupa RAJA - europejski lider w dystrybucji opakowań, materiałów biurowych i urządzeń przemysłowych - wypracowała w 2022 roku przychody o 43 proc. wyższe względem poprzedniego roku. To m.in. efekt przejęcia firmy Viking. W 2023 roku Raja ma w planach dalszy rozwój biznesowy, także na polskim rynku, m.in. dzięki realizacji projektu RAJA market oraz działaniom z zakresu zrównoważonego rozwoju.