O-I - wiodący na świecie producent opakowań szklanych zrealizował inwestycję o wartości 24 mln euro w fabrykę w Barcelonie. Do ulepszeń zrealizowanych w fabryce należy instalacja nowego pieca oraz nowej maszyny, która zwiększy produkcję katalońskiej fabryki o ponad 35%, co pozwoli firmie na utworzenie ok. 20 nowych miejsc pracy w ciągu najbliższych kilku miesięcy.
Instytut Staszica przeanalizował zapowiedzi dotyczące ustawy wprowadzającej system kaucyjny dla opakowań plastikowych, a także szklanych wielokrotnego i jednorazowego użytku. Instytut pozytywnie ocenia projekt objęcia systemem kaucyjnym opakowań plastikowych czy metalowych dla napojów (butelki PET, puszki) jako tych surowców, które ze względu na specyfikę (małą masę, możliwość zgniatania) mogą być przyjmowane przez automaty w większości sklepów lub mogą być przez nie zbierane manualnie. Dodatkowo to one właśnie w ogromnym stopniu zanieczyszczają nasze ulice i środowisko – ich zbiórka i recykling są więc korzystne społecznie i ekologicznie, a także realne organizacyjnie.
Skrzynki oraz pojemniki sztamplowalno-gniazdowe, które ma w swojej ofercie marka bekuplast, to seria produktów określanych jako “2 w 1”.
Przed wyborem konkretnego modelu belownicy pionowej należy odpowiedzieć sobie na kilka pytań, które ułatwią podjęcie decyzji.
Butelki na wodę z tworzywa PET mają szereg zalet – są trwałe, lekkie i co najważniejsze, wbrew obiegowym opiniom, przyjazne środowisku naturalnemu.
Redukcja kosztów etykiet o 50%
Smithers Pira wskazuje sześć kluczowych rynków zastosowań końcowych do drukowania atramentowego - najszybciej rozwijającej się technologii drukowania stosowanej w aplikacjach graficznych i opakowaniowych.
Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLECO 2022 zgromadziły w Poznaniu 149 firm z dziewięciu krajów, a także 4490 profesjonalnych zwiedzających. Wystawcy zaprezentowali szeroką gamę produktów, usług i technologicznych nowości, a to wszystko w towarzystwie licznych konferencji, odpowiadających na najbardziej aktualne wyzwania związane z ochroną środowiska, polityką klimatyczną i zrównoważonym rozwojem.
W Targach Kielce od 6 do 8 października nie brakowało najnowszych technologii z zakresu przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy. Na tegorocznym PLASTPOLU obecnych było 147 firm z 12 krajów.
Taropak to targi opakowań o najdłużej tradycji w Polsce. W tym roku odbyła się już 33 edycja tego wydarzenia. Targom Taropak towarzyszyły Targi Polagra, których ekspozycja wystawiennicza składała się z trzech salonów: FOOD, FOODTECH oraz HORECA. Jakie nowości czekały na odwiedzających podczas tegorocznych Targów?
Dostępne w naszej ofercie skrzynki na piwo to modele przegrodowe, które umożliwiają w pełni bezpieczny transport i magazynowanie tych produktów.
Z nowego badania zleconego przez DS Smith wynika, że w tym roku przez Internet zostanie dostarczonych dodatkowe 2 miliony prezentów bożonarodzeniowych. Wynika to z tego, że pomimo wpływu pandemii COVID-19 staramy się zachować świąteczny nastrój. Według badania przeciętny Polak w te święta kupi przez Internet średnio nawet do 10 prezentów.
Wielkimi krokami zbliżają się XXI Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH. Poprzednia, a za razem jubileuszowa edycja zgromadziła w Targach Kielce 62 firmy z 8 krajów.
18 marca będziemy obchodzić Światowy Dzień Recyklingu.
HSM Polska Sp. z o.o. podczas XIX Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH zaprezentuje urządzenie HSM PET FluidEx, które szybko i niezawodnie opróżnia błędnie napełnione lub oetykietowane butelki PET, kartony lub puszki z napojami oraz takie, dla których minął termin przydatności do spożycia. Wrzucone do leja załadowczego zgrzewki z napojami są wciągane przez 4-wałowy mechanizm, perforowane, zgniatane i prawie w całości opróżniane.