opakowania

Szanowny Użytkowniku,

Zanim zaakceptujesz pliki "cookies" lub zamkniesz to okno, prosimy Cię o zapoznanie się z poniższymi informacjami. Prosimy o dobrowolne wyrażenie zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz udostępniamy informacje dotyczące plików "cookies" oraz przetwarzania Twoich danych osobowych. Poprzez kliknięcie przycisku "Akceptuję wszystkie" wyrażasz zgodę na przedstawione poniżej warunki. Masz również możliwość odmówienia zgody lub ograniczenia jej zakresu.

1. Wyrażenie Zgody.

Jeśli wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych Zaufanych Partnerów, które udostępniasz w historii przeglądania stron internetowych i aplikacji w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i aplikacjach w celu określenia Twoich potencjalnych zainteresowań w celu dostosowania reklamy i oferty), w tym umieszczanie znaczników internetowych (plików "cookies" itp.) na Twoich urządzeniach oraz odczytywanie takich znaczników, proszę kliknij przycisk „Akceptuję wszystkie”.

Jeśli nie chcesz wyrazić zgody lub chcesz ograniczyć jej zakres, proszę kliknij „Zarządzaj zgodami”.

Wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Możesz zmieniać zakres zgody, w tym również wycofać ją w pełni, poprzez kliknięcie przycisku „Zarządzaj zgodami”.




Wynik wyszukiwania

 
Dlaczego PET odnajdzie się w systemie kaucyjnym zdjęcie

Dlaczego PET odnajdzie się w systemie kaucyjnym

Butelki wykonane z tworzywa PET mogą być poddane recyklingowi i wykorzystane powtórnie - to obecnie jeden z najskuteczniejszych i efektywnych środowiskowo sposobów gospodarowania odpadami z tworzyw sztucznych. Wejście od 2025 roku systemu kaucyjnego dodatkowo zapewni czysty gatunkowo surowiec wtórny jakim są postkonsumenckie butelki napojowe PET.

Czytaj więcej

 
Urban mining a recykling: czym się różnią i dlaczego warto przetwarzać odpady elektroniczne? zdjęcie

Urban mining a recykling: czym się różnią i dlaczego warto przetwarzać odpady elektroniczne?

Recykling to proces, polegający na ponownym przetworzeniu odpadów w celu utworzenia nowego produktu. Urban mining natomiast to trend, który zwany jest również górnictwem miejskim. Jego założeniem jest uniknięcie ekologicznej tragedii, poprzez odzyskiwanie odpadów elektrycznych i elektronicznych z miast.

Czytaj więcej

 
POLECO 2023 – moc biznesowych relacji i innowacji dla ochrony klimatu zdjęcie

POLECO 2023 – moc biznesowych relacji i innowacji dla ochrony klimatu

Usługi, rozwiązania i technologie, które przez najbliższy czas będą wyznaczały trendy w branży ochrony środowiska i gospodarki komunalnej zaprezentowali wystawcy podczas POLECO. Przez trzy dni targów ponad 5000 uczestników miało doskonałą okazję do nawiązania kontaktów oraz relacji biznesowych, a także do udziału w merytorycznych konferencjach i debatach.

Czytaj więcej

 
Waste management w budownictwie – nowe podejście do zarządzania odpadami zdjęcie

Waste management w budownictwie – nowe podejście do zarządzania odpadami

Według szacunków, między 2025 a 2030 rokiem sektor budowlany może globalnie wygenerować około 570 milionów ton odpadów budowlanych i rozbiórkowych (Construction and Demolition Waste, C&DW). Obecnie jedynie około 40% tych odpadów jest ponownie wykorzystywanych lub poddawanych recyklingowi . W Polsce sektor budowlany zużywa rocznie aż 228,6 mln ton materiałów, co stanowi 37% całkowitego śladu materiałowego kraju . Zarządzanie odpadami w budownictwie nabiera więc coraz większego znaczenia, szczególnie w kontekście globalnych działań na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Czytaj więcej

 
LOGISTYKA ODZYSKU – ŹRÓDŁEM TWOJEGO ZYSKU – KONFERENCJA zdjęcie

LOGISTYKA ODZYSKU – ŹRÓDŁEM TWOJEGO ZYSKU – KONFERENCJA

Propagowanie społeczeństwa recyklingu, rozwijanie sektora recyklingu oraz tworzenie wartości dodanej z odzysku w sieciach dostaw. Te oraz wiele innych tematów zostanie poruszonych na pierwszej w Polsce konferencji, podejmującej zagadnienia nowych trendów

Czytaj więcej

 
LOGISTYKA ODZYSKU – ŹRÓDŁEM TWOJEGO ZYSKU – KONFERENCJA zdjęcie

LOGISTYKA ODZYSKU – ŹRÓDŁEM TWOJEGO ZYSKU – KONFERENCJA

Propagowanie społeczeństwa recyklingu, rozwijanie sektora recyklingu oraz tworzenie wartości dodanej z odzysku w sieciach dostaw. Te oraz wiele innych tematów zostanie poruszonych na pierwszej w Polsce konferencji, podejmującej zagadnienia nowych trendów

Czytaj więcej

 
5 faktów o plastiku, gospodarowaniu odpadami i recyklingu, o których nie wiedziałeś zdjęcie

5 faktów o plastiku, gospodarowaniu odpadami i recyklingu, o których nie wiedziałeś

Recykling i zarządzanie odpadami to tematy, które często traktujemy jako kwestie techniczne, odległe od codziennego życia. W rzeczywistości jednak wpływają one bezpośrednio na środowisko, gospodarkę i jakość naszego życia. Poniżej przedstawiamy 5 faktów, które przybliżają realia i wyzwania związane ze wspomnianymi zagadnieniami. Swoim komentarzem odnośnie wybranych aspektów odzyskiwania i przetwarzania plastiku podzielił się Maciej Słojewski – Group Communications Manager w firmie Cedo.

Czytaj więcej

 

Recykling na wielką skalę

Recykling będzie jeszcze bardziej efektywny dzięki Centrum Recyklingu Stena Nordic – jednemu z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Europie.   

Czytaj więcej

 
Z inicjatywy Fundacji RECAL branża odpadowa spotkała się na Politechnice Śląskiej, by dyskutować o optymalizacji procesu sortowania zdjęcie

Z inicjatywy Fundacji RECAL branża odpadowa spotkała się na Politechnice Śląskiej, by dyskutować o optymalizacji procesu sortowania

Ostatnie lata były czasem przebudowy polskiego systemu gospodarki odpadami wynikającej m.in. z potrzeby dostosowania systemu do najnowszych trendów i technologii oraz wymogów wynikających z dyrektyw Unii Europejskiej.

Czytaj więcej

 
Kuriozalne zapisy w nowej ustawie o gospodarce opakowaniami zdjęcie

Kuriozalne zapisy w nowej ustawie o gospodarce opakowaniami

Nowe przepisy w zakresie gospodarki odpadami, weszły w życie wraz z początkiem 2014 roku. Dzięki nim więcej opakowań ma być powtórnie wykorzystanych i przetworzonych, zgodnie z unijnymi standardami oraz przyczynić się do redukcji szarej strefy.

Czytaj więcej

 
Porozmawiajmy o dobrych praktykach w gospodarce odpadami – konferencja podczas POLECO 2023 zdjęcie

Porozmawiajmy o dobrych praktykach w gospodarce odpadami – konferencja podczas POLECO 2023

Jak zwiększyć efektywność w gospodarce odpadami, czyli jak uzyskać więcej z zebranego strumienia odpadów? To myśl przewodnia drugiej edycji konferencji "Dobre praktyki w gospodarce odpadami. Porozmawiajmy o...", która odbędzie się podczas Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POLECO w dniach 17-19 października 2023 r. w Poznaniu.

Czytaj więcej

 
Trzy dni dyskusji o odpadach podczas POLECO 2022 zdjęcie

Trzy dni dyskusji o odpadach podczas POLECO 2022

Jak powinien być zbudowany system gospodarki odpadami, aby osiągać najlepsze wyniki? Jakie dobre praktyki w tym zakresie sprawnie funkcjonują w naszym kraju? Na czym polega holistyczne zarządzanie odpadami? Na te i inne pytania spróbują odpowiedzieć uczestnicy wydarzenia towarzyszącego targom POLECO, które w tym roku odbędą się w dniach 19-21 października.

Czytaj więcej

 
Święto ekologii od jutra w Poznaniu! zdjęcie

Święto ekologii od jutra w Poznaniu!

To już jutro!  W środę, 19 października, rozpoczną się w Poznaniu Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLECO.  W tym roku spodziewanych jest blisko 150 wystawców z dziewięciu krajów. Wielu z nich zaprezentuje podczas POLECO swoje nowości. Wręczone zostaną Złote Medale, a w programie także bogata propozycja konferencji i wydarzeń towarzyszących. Targi potrwają do piątku 21 października.

Czytaj więcej

 
Jak usprawnić ekologistykę? zdjęcie

Jak usprawnić ekologistykę?

Ekologistyka („zielona logistyka”) obejmuje cały cykl życia produktu, od momentu jego zaprojektowania, wyprodukowania i dystrybucji, aż po odbiór i koniec cyklu życia. Możliwości poprawy ekobilansu przez firmy jest wiele, a niebanalną rolę w tym procesie mogą odegrać również opakowania i pojemniki.

Czytaj więcej

 
POLECO 2022 – przegląd dobrych praktyk dla ochrony środowiska zdjęcie

POLECO 2022 – przegląd dobrych praktyk dla ochrony środowiska

Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLECO 2022 zgromadziły w Poznaniu 149 firm z dziewięciu krajów, a także 4490 profesjonalnych zwiedzających. Wystawcy zaprezentowali szeroką gamę produktów, usług i technologicznych nowości, a to wszystko w towarzystwie licznych konferencji, odpowiadających na najbardziej aktualne wyzwania związane z ochroną środowiska, polityką klimatyczną i zrównoważonym rozwojem.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 73