Ministerstwo Klimatu i Środowiska zdecydowało się w 2021 roku wprowadzić nowelizacje do ustaw dotyczących gospodarki odpadami w Polsce. Mówiąc „własne śmieci” coraz mniej mówimy w kontekście nas samych, a coraz bardziej mając na myśli społeczność, na przykład sąsiedzką.
Pierwsze partie napojów Pepsi oraz Mirinda rozlewane do butelek wykonanych w 100% z przetworzonego plastiku (rPET) opuszczają polskie zakłady produkcyjne PepsiCo w Michrowie i Żninie. Napoje w nowych opakowaniach będą pojawiać się sukcesywnie na sklepowych półkach jeszcze w grudniu 2021 r. Tym samym Pepsi staje się pierwszą tak dużą marką napojów gazowanych na polskim rynku dostępną w plastikowych butelkach pochodzących wyłącznie z recyklingu. W ten sposób firma przyczynia się do realizacji założeń gospodarki obiegu zamkniętego, w której surowce mogą być wykorzystywane wielokrotnie. To kolejny ważny krok do realizacji wizji świata PepsiCo, w którym plastik nigdy nie stanie się odpadem, a jednocześnie spełnienie przez firmę złożonego pod koniec 2020 roku zobowiązania.
Trendy rynkowe mają spory wpływ na rozwój każdej branży. Obecnie jednym z najważniejszych jest indywidualizacja, która zmienia również sposób produkcji czy dystrybucji różnych rozwiązań. Co warto wiedzieć na ten temat?
Według najnowszych badań klient poświęca uwagę leżącemu na półce produktowi zaledwie przez jedną siedemnastą sekundy! W tak krótkim czasie produkt musi przyciągnąć jego uwagę efektywnym wzornictwem, barwą oraz formą i zostać zapamiętanym, by w przyszłości konsument wybrał go spośród mnogiej oferty innych producentów. Mówi się, że opakowanie jest piątym „P” marketingu każdej firmy – przejmuje rolę sprzedawcy, bo musi zareklamować to, co chroni. Opakowanie oddziałuje na psychikę konsumenta wywołując skojarzenia oraz wyobrażenia o wysokiej jakości produktu.
III edycja wręczenia świadectw Packaging Circular Economy za nami. Po raz kolejny ML Polyolefins nagrodziło przedsiębiorstwa, które dbają o odzysk tworzyw sztucznych pozwalając tym samym na powtórne ich wykorzystanie w myśl zasad gospodarki o obiegu zamkniętym.
Przesłanie od Dominique Tombeura, wiceprezesa ds. marketingu i komunikacji O-I Europe i prezesa organizacji FEVE
Blisko 800 osób odwiedziło stoisko OOH magazine podczas targów Packaging Innovations, które odbyły się w dniach 9-10 kwietnia w Warszawie.
Szybkość, uniwersalność, niezawodność i możliwość dostosowania do indywidualnych potrzeb – to wszystko oferuje firma Coffee Service Packaging &Machines nabywcom najnowszego automatu pakującego w gotowe opakowania COFPACK FB 200 FLAT BOTTOM.
Wyróżniające się, ekologiczne modele wysokiej jakości do każdego gatunku wina.
Jak wynika z badań opinii publicznej zrealizowanych na potrzeby kampanii edukacyjnej #rePETujemy 68% Polaków deklaruje, że dokonuje segregacji w swoich domach.
Saszetki i stick-packi są jednym z najwygodniejszych sposobów pakowania suplementów, produktów spożywczych i kosmetyków. Umożliwiają precyzyjne porcjowanie towaru, oszczędność miejsca w transporcie oraz budowanie atrakcyjnych zestawów promocyjnych. Jednak dla wielu firm przeszkodą w ich wprowadzeniu pozostaje koszt i złożoność uruchomienia własnej linii do saszetkowania. Rozwiązaniem jest współpraca z wyspecjalizowanym copackerem, który przejmie cały proces pakowania.
Lider w dziedzinie opakowań zainaugurował nowy konkurs w ramach swoich działań dążących do rozwiązania jednego z największych wyzwań w branży: minimalizacji ilości odpadów niepodlegających recyklingowi, które są wytwarzane każdego dnia.
W dniach 7.-8.03.2012 w TFZ - Technologie- und Forschungszentrum, Wiener Neustadt odbędzie się kongres FUTURE-PACKAGING.
Janmar Centrum z Trzcinicy - dynamicznie rozwijające się przedsiębiorstwo, będace liderem na rynku producentów opakowań z tektury falistej, został Zwycięzcą Kategorii Opakowanie Flekso w ogólnopolskim konkursie na najlepsze opakowanie roku 2019 - ART OF PACKAGING PROFESSIONAL.
Safety First – bezpieczeństwo przede wszystkim – to dla Brenntag Polska jedna z podstawowych wartości.