Prawie 90 proc. Polaków segreguje jednorazowe szklane butelki wrzucając je do zielonego pojemnika w ramach gminnych systemów odbioru frakcji szklanej. Sprawnie działa też odbiór butelek zwrotnych, np. po wodzie lub piwie, pozwalając na ponowne zagospodarowanie ponad 70% takich opakowań. Instytut ESG jest za systemem kaucyjnym dla butelek plastikowych, których odzyskuje się niewiele – dla konsumentów i samych sklepów, dodatkowe obowiązki nie przysporzą takich problemów, jak gabarytowe szkło. Te powinny być pozyskiwane jak dotychczas – z systemów gminnych.
Zapowiedziane przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska w dniu 2 czerwca 2022 r. włączenie aluminiowych puszek po napojach o pojemności do 1 lita do systemu kaucyjnego oznacza, że pominięte zostały alternatywne, a co ważne tańsze i bardziej efektywne scenariusze wzrostu poziomu recyklingu opakowań aluminiowych w Polsce. Przypomnijmy - poziom recyklingu puszek po napojach od lat przekracza 80%, a wszystkich opakowań aluminiowych wynosi ok. 60-65% wobec wymaganych przepisami unijnymi 50%.
Obrazy gór z plastikowych odpadów polaryzują debatę na temat rozwiązania tego problemu. Często wzywa się do wprowadzenia całkowitego zakazu wykorzystywania tworzyw sztucznych. Jednak po bliższym przyjrzeniu się temu tematowi staje się jasne, że tego rodzaju żądanie nie ma sensu, w szczególności, jeśli chodzi o zrównoważony rozwój. Jak wynika z badań opinii publicznej zrealizowanych przez instytut IQS na potrzeby kampanii edukacyjnej #rePETujemy, Polacy coraz rzadziej (obecnie 29 proc. vs 37 proc. w 2020 r.) określają tworzywa sztuczne jako bardziej szkodliwe dla środowiska niż inne materiały np. papier czy szkło.
Rozporządzenie parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie opakowań i odpadów opakowaniowych (tzw. PPWR) będzie dokumentem o ogromnym wpływie na europejski i polski rynek. Jego projekt, nad którym trwają obecnie prace, nie uwzględnia jednak wielu kwestii technologicznych dotyczących opakowań i możliwości branży recyklingowej, stanowiąc jednocześnie źródło wielu niejasności dla przedsiębiorców. - Zmieńmy jego zapisy z korzyścią dla środowiska, branży i konsumentów – apeluje stowarzyszenie NATUREEF w imieniu kilkudziesięciu firm, instytucji i jednostek naukowych i proponuje konkretne propozycje.
Każdy z nas kupuje produkty, a każdy produkt posiada opakowanie. Chociaż najczęściej żywot pudełka kończy się w koszu na śmieci, to tak naprawdę pełni ono o wiele ważniejsze funkcje, niż tylko osłona towaru przed zniszczeniem. Marketingowcy już dawno zauważyli, że opakowanie może w podobny sposób wpłynąć na wzrost sprzedaży, co polityka cenowa czy kanały dystrybucji.
Saszetki i stick-packi są jednym z najwygodniejszych sposobów pakowania suplementów, produktów spożywczych i kosmetyków. Umożliwiają precyzyjne porcjowanie towaru, oszczędność miejsca w transporcie oraz budowanie atrakcyjnych zestawów promocyjnych. Jednak dla wielu firm przeszkodą w ich wprowadzeniu pozostaje koszt i złożoność uruchomienia własnej linii do saszetkowania. Rozwiązaniem jest współpraca z wyspecjalizowanym copackerem, który przejmie cały proces pakowania.
Urządzenia MiNt już wkrótce trafią na sklepowe półki w nowych, bardziej widocznych dla Klienta opakowaniach. Specjalne wyróżniające się oznaczenia ułatwią identyfikację kluczowych funkcji produktu. Dzięki nim odnalezienie prawdziwych „perełek”
Dobrze zorganizowane procesy pakowania mają bezpośredni wpływ na funkcjonowanie zakładów produkcyjnych, centrów logistycznych czy sklepów.
„Forum Druku Cyfrowego to jedyne na rynku spotkanie praktyków w całości poświęcone technologii umożliwiającej personalizację opakowań, druk zmiennych danych oraz produkcję JIT (Just In Time) przy jednoczesnej optymalizacji kosztów ich zakupu”.
Międzynarodowe biznesowe spotkania producentów i dystrybutorów marek własnych z przedstawicielami sieci handlowych będą trwały w środę i czwartek, 15 i 16 listopada 2023 w Centrum Kongresowym Targów Kielce. Ich celem jest wprowadzenie nowych towarów na półki supermarketów w różnych częściach świata.
W naszej nowej ofercie znajdziecie Państwo kubki PET o pojemnościach 200ml, 250ml, 300ml, 400ml oraz 500ml. Do kubków dostępne są również wieczka wypukłe z otworem.
Przez cztery dni Poznań stał się międzynarodową areną prezentacji światowych trendów we wzornictwie i technologiach branży opakowaniowej i logistycznej podczas 27. edycji targów TAROPAK, które odbyły się w dniach 13 – 16 września 2010 roku na tereni
Etykiety termokurczliwe, nazywane też shrink sleeve, dostosowują się idealnie do kształtu opakowania po wcześniejszym ogrzaniu. Dzięki temu mogą być stosowane na wielu produktach, również tych o niestandardowych kształtach. Jakie są inne zalety shrink sleeve?
Palety to nic innego jak specjalne konstrukcje, które służą nie tylko do przechowywania ale również do transportu różnorodnych towarów. Palety są bardzo popularne o czym między innymi świadczy ich wszechobecność - głównie możemy je spotkać w zakładach produkcyjnych oraz magazynach. Możemy wyróżnić różne rodzaje palet, między innymi na podstawie ich budowy. Jednymi z palet Gdańsk, są palety chemiczne. Czym są oraz czym właściwie się wyróżniają palety chemiczne?
Pierwsze partie napojów Pepsi oraz Mirinda rozlewane do butelek wykonanych w 100% z przetworzonego plastiku (rPET) opuszczają polskie zakłady produkcyjne PepsiCo w Michrowie i Żninie. Napoje w nowych opakowaniach będą pojawiać się sukcesywnie na sklepowych półkach jeszcze w grudniu 2021 r. Tym samym Pepsi staje się pierwszą tak dużą marką napojów gazowanych na polskim rynku dostępną w plastikowych butelkach pochodzących wyłącznie z recyklingu. W ten sposób firma przyczynia się do realizacji założeń gospodarki obiegu zamkniętego, w której surowce mogą być wykorzystywane wielokrotnie. To kolejny ważny krok do realizacji wizji świata PepsiCo, w którym plastik nigdy nie stanie się odpadem, a jednocześnie spełnienie przez firmę złożonego pod koniec 2020 roku zobowiązania.